Лебедин на полотні: перший сніг

0
804

Молодий художник Дмитро Маковецький полюбляє зображувати природу у всій її красі. На його полотнах краєвиди величних Карпат, урбаністичні пейзажі Харківщини, мальовничі місця Чернігівщини та Сумщини. Та найбільше, саме – лебединських пейзажів. Їх він завжди зображує з особливою любов’ю і душевним теплом.

Таким є і його пейзаж «Перший сніг», де художник дуже тонко і майстерно передавав настрій моменту. Заповнений деревами простір межує з міськими будівлями. На другому плані видніється Миколаївський храм, праворуч – будівля колишньої школи. Вздовж невисокого паркану, на зустріч глядачу, рухаються дві фігури: жінка з дитиною, що везе санчата. Саме цей, ледь вловимий рух дозволяє насолодитися миттю, схопленою художником.

М’якість у виконанні, приглушені кольори, складне поєднання сірого, жовтого і білого кольорів, все це додає відчуття тихого і спокійного зимового дня.

Дивлячись на цей твір, можна відзначити незвичайну легкість полотна, відчути красу інтимного моменту, коли природа немов перероджується для зимового сну. Уривчасті та дещо змазані лінії, підкреслюють легкість пензля майстра, який емоційно та чуттєво передав момент приходу зими.

Небо на полотні здається важким та похмурим. Дмитро Маковецький прекрасно підібрав колірну палітру, намагаючись максимально точно передати реальні кольори і відтінки. Пейзаж має неймовірну ліричністю і пробуджує світлі емоції. Завдяки тому, що художник дуже часто подорожував, він зміг виділити в своїх полотнах всі тонкощі природи, яка оточувала його в тому чи іншому місці. Відчувається дуже дбайливе ставлення і захоплення майстра пейзажем, який став одним з найулюбленіших його жанрів. Сьогодні, роботи художника зберігаються у різних музеях України та приватних колекціях по всьому світу.

Пейзаж «Перший сніг» (50х70 см) написаний у 2018 році, а вже наступного року – переданий в дар художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про художника: Маковецький Дмитро Вікторович народився 1985 року, в місті Мурманськ (Росія). Закінчив Мурманський державний педагогічний університет, за спеціальністю – дизайнер інтер’єру. З 2008 по 2013 навчався в Харківській державній академії дизайну і мистецтв, відділення станкового живопису. Педагоги: заслужені художники України Ковтун В.І., Вінтаєв Ю.Н. Член Національної Спілки Художників України (молодіжне об’єднання). Учасник національних та міжнародних виставок та пленерів.

В основі його творчості – щирість, чуттєвість, емоції та пульсуючий мальовничий простір. Дмитро Маковецький щиро намагається відобразити красу світу у його багатогранності та розмаїтті. Його роботи об’єднує Любов до життя у всіх її проявах. В них: романтичні настрої весни і осені, лірика теплого літнього вечора, зимова блакить ранкового горизонту, єдність людей з рідною землею їх працю і життя.

Роботи художника знаходяться в українських музеях та приватних зібраннях України, Росії і Європи.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут