Володіючи багатством поліхромної гами, художник Дмитро Ледньов вдало відтворював на полотні узагальнені краєвиди міста Лебедина та сільські панорами.
У звичайному, Ледньов міг побачити таїну, й привернути увагу до того, на що ніхто не звертав уваги. «Наповнити міський краєвид свіжістю почуттів» – у цьому вбачав своє творче завдання митець. Це відчувається в кожній його роботі, й особливо – «На нову квартиру», 1967.
В той час подібні сюжети не були рідкістю для Лебедина. В місті зводилися десятки типових багатоквартирних будинків, і місця для невеликих хатинок залишалося все менше. Їх зносили, а власників переселяли в інші місця. Саме цей сюжет, прощання зі своїм будинком двох стареньких, і відтворив на полотні Дмитро Ледньов.
Емоційність сюжету позначена інтонаційними акцентами, як от недобудована багатоповерхівка, будівельний кран та автівка (праворуч), що ніби затисли між собою старий будиночок, який доживає останні свої дні. В роботі відчуваються нотки настроєвого ставлення художника до обраного сюжету, а виразна гама кольорів органічно поєднується з логікою просторових рішень.
Ледньов завжди залишався відданим принципам реалістичного мистецтва, передаючи настрій сюжету експресивністю малярської мови, тонким відчуттям кольору, культурою композиції та гармонізацією образу.
Робота «На нову квартиру» (полотно, олія, 46,5х61 см) була подарована художньому музею автором у 1989 році.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
Про художника: Дмитро Ледньов (19.02.1922 р. с. Реброво, Костромської області, Росія – 23.10.2009, с. Хотінь Сумського району, Сумської області) – колишній директор Лебединського художнього музею, художник, поет, педагог, та ціла епоха в розвитку мистецтва в місті Лебедині.
Він рано став сиротою: втратив матір у 5-річному віці, а батька – у 10-річному. Виховувався в дитячій школі-колонії «Красные Зори» поблизу Ленінграду (Санкт-Петербург). У 1940 р. закінчив історико-архівний технікум, а 1942 р. – Подольське піхотне училище. В роки війни воював на Західному та Брянському фронтах. Кавалер орденів Червоної Зірки та Вітчизняної війни 1-го ступеня.
В 1945-50 рр. Ледньов навчався в Одеському художньому училищі ім. М.Грекова, після закінчення якого прибув на роботу до м. Лебедина. Спочатку працював науковим співробітником Лебединського державного художнього музею, потім завідувачем Лебединської філії Сумського державного обласного художнього музею (1965-1976).
Дмитро Якович зробив значний внесок у розвиток музею та поповнення його колекції. В 1969-72 завдяки його старанням вдалося прибудувати нові приміщення до будинку музею, в результаті чого з’явилися дві кімнати фондосховища, а експозиційна площа збільшилася в 1,5 рази. Керував гуртком юних художників у районному Будинку піонерів, викладав малювання у школах міста, в Лебединському педагогічному училищі ім. А.С.Макаренка, у дитячій художній школі. Був одним із організаторів і активним членом літературного об’єднання при редакції газети.
Кожна його робота, чи то живописна, чи графічна – вражає композиційною довершеністю. В них: відображення стану природи, ніжна українська пісня, радість оновленого життя, енергія, оптимізм та сила волі майстра. В кінці свого життєвого й творчого шляху Дмитро Якович видав поетичну збірку «Идут года. Стихи разных лет».