Невелика за розміром, всього 14 х 25,5 см, живописна робота Дмитра Яковича Ледньова відкриває панораму на Лебединське озеро, де головну роль грають вода і небо, а жіноча фігура зведена до стофажу (другорядної ролі).
Художник блискуче впіймав стан похмурого неба, вкритого хмарами. Озеро і повітряний простір над ним, насичені світлом, рефлексами та тінями, створюючи те світло-повітряне середовище, що забарвлює предмети в синьо-сріблясті тони, розмиваючи їх контури та розчиняючи деталі. В цьому пейзажі Ледньов зміг передати відчуття тональної єдності елементів пейзажу і повітряної перспективи.
Пейзаж «На Лебединому озері» – це справжня поезія у фарбах. Виконана робота в 1955 році, подарована музею у квітні 1989 року.
Для Лебединського музею Ледньов – ціла епоха в історії, в якій художник залишив безцінний спадок, що викликає особливі почуття, спонукає до роздумів. Ті, хто добре знали Ледньова, відзначають, що його мистецтво правдиве у своїй простоті та достовірності, і в той же час душевне, звернуте до серця.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
Про автора: Дмитро Ледньов (19.02.1922 р. с. Реброво, Костромської області, Росія – 23.10.2009, с. Хотінь Сумського району, Сумської області) – колишній директор музею, художник, поет, педагог. Він – ціла епоха в розвитку культури нашого міста і району.
Дмитро Якович рано став сиротою: втратив матір у 5-річному віці, а батька – у 10-річному. Виховувався в дитячій школі-колонії «Красные Зори» поблизу Ленінграда (Санкт-Петербурга). У 1940 р. закінчив історико-архівний технікум, а 1942 р. – Подольське піхотне училище. В роки війни воював на Західному та Брянському фронтах. Кавалер орденів Червоної Зірки і Вітчизняної війни 1-го ступеня.
В 1945-50 рр. Ледньов навчався в Одеському художньому училищі ім. М.Грекова, після закінчення якого прибув на роботу до м. Лебедина. Спочатку працював науковим співробітником Лебединського державного художнього музею, потім завідувачем Лебединської філії Сумського державного обласного художнього музею (1965-1976).
Дмитро Якович зробив значний внесок у розвиток музею та поповнення його колекції. В 1969-72 завдяки його старанням вдалося прибудувати нові приміщення до будинку музею,в результаті чого з’явилися дві кімнати фондосховища,а експозиційна площа збільшилася в 1,5 рази. Керував гуртком юних художників у районному Будинку піонерів, викладав малювання у школах міста, в Лебединському педагогічному училищі ім. А.С.Макаренка, у дитячій художній школі. Був одним із організаторів і активним членом літературного об’єднання при редакції газети.
Кожна його робота, чи то живописна, чи графічна – вражає композиційною довершеністю. В них: відображення стану природи, ніжна українська пісня, радість оновленого життя, енергія, оптимізм та сила волі майстра.
Ледньов – учасник багатьох місцевих та обласних виставок. У 1987 р. в Лебединському художньому музеї експонувалась його персональна виставка, де було представлено 115 живописних та графічних робіт. Після виставки він передав музею одразу 20 своїх творів. Сьогодні вони являються окрасою, як виставок,так і постійної експозиції.
В кінці свого життєвого й творчого шляху Дмитро Якович видав поетичну збірку «Идут года. Стихи разных лет».