Лебедин на полотні: Миколаївська церква в селі Боброве

0
744

Образ, який вже майже зник, ще лишається на полотні лебединського художника Віктора Корнієнка. Талановитий маляр відтворює на полотні унікальну пам’ятку лебединської дерев’яної архітектури початку ХVIII століття – церкву Миколи Чудотворця в селі Боброве і, що найважливіше – прагне розбудити наші приспані буденністю душі.

Зруйнована після Жовтневого перевороту та розграбована радянською владою – Миколаївська церква, немов доживає на картині Віктора Корнієнка свої останні дні. Написана «Миколаївська церква, с. Боброве» під час лебединського пленеру 1994 року, і з того часу зберігається в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва.

Детальніше про церкву Миколи Чудотворця в селі Боброве

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Корнієнко Віктор Йосипович (26 серпня 1937 року – 19 січня 2000 року). Народився в Лебедині. В 1952 році закінчив сім класів в місцевій школі №3. Після школи працював на різних робітничих спеціальностях: був мулярем на цегельному заводі, в облспоживспілці, м’ясокомбінаті, художником у сувенірному цеху на фабриці пластмасової фурнітури, знову муляром і художником-оформлювачем на заводі залізобетонних виробів.

Незважаючи на важку роботу, мав поетичну душу художника. Звісно, йому важко було без знань з теорії малювання, тому Корнієнко самотужки вивчав теорію художньої справи, перегорнув десятки альбомів майстрів пензля минулого й сучасного, вдивлявся в їх «почерк». Секрети майстерності поступово підкорялись напору, і аматор знайшов те, що шукав: правдиве зображення дійсності.

Перші живописні твори з’явились у Корнієнка лише в 1984 році. Їх, а також наступні роботи лебединці побачили в листопаді 1990 року на першій виставці Віктора Корнієнка в Лебединському художньому музеї, де було представлено 50 картин. Виставка показала, що талановитий самоук Корнієнко, не маючи спеціальної художньої освіти є зрілим та оригінальним митцем.

В 1992 році відбулася його виставка в художньому салоні в м. Суми, слідом у Білопіллі. Восени 1993 року в Лебединському художньому музеї відкрилася вже друга персональна виставка, на якій було представлено 34 картини, виконаних з 1990 по 1993 рік. Більшість творів Віктора Корнієнка – пейзажі та натюрморти.

У 1995 році в Києві в будинку Національної спілки художників України відбулася персональна виставка лебединського художника, на якій було представлено 40 робіт.

За період з 1984 по 1993 рік художник створив понад 200 картин. Остання персональна виставка Віктора Йосиповича відбулася в Лебединському художньому музеї у 1997 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут