Лебедин на полотні: міський кінотеатр

0
1536

Улюбленим жанром Миколи Костюкова був міський пейзаж. Він часто малював міста, про які читав у книгах, чув по радіо або в бесідах людей. Він малював і Лебедин, який став для нього другою батьківщиною.

Народився Микола Єгорович Костюков (1925-2007) у Воронезькій області. З дитинства проявив інтерес до малювання та живопису. В 1949 році закінчив Харківське державне художнє училище. Після навчання, отримав направлення до Лебедина, де тривалий час пропрацював викладачем малювання у Лебединському педагогічному училищі ім. А.С. Макаренка. Був учасником багатьох районних та обласних виставок, в тому числі в Лебединському міському художньому музеї (1995).

Міські краєвиди Миколи Костюкова завжди вирізнялися благородством форм і простотою, вони були особливо виразні. На своїх полотнах художник зміг передати неповторну й прекрасну картину життя в місті Лебедині другої половини ХХ ст.

«Лебединський кінотеатр» (1981) Костюкова добре впізнаваний, хоч і пройшло з моменту його написання, майже, 40 років. Пейзаж надзвичайно легкий, чистий та невимушений. Більшу його частину займає площа, в глибині якої стоїть масивна будівля початку ХХ століття. Акценти, у вигляді димарів та густої зелені, жодним чином не перебирають на себе увагу, а лише доповнюють загальне враження.

Ненадовго увагу глядача перехоплюють фігури випадкових перехожих. Проте, не вони є героями цієї картини, а кінотеатр, що домінує на полотні, контрастуючи з дрібною метушливістю людей.

Пейзажі Миколи Костюкова завжди добре сприймалися лебединцями на різного роду виставках, вони несуть в собі особливий заряд бадьорості та оптимізму, вони завжди вишукані і красиві.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут