Лебедин на полотні: кладка через річку Вільшанку

0
1611

Віктор Корнієнко вирішив стати художником вже у зрілому віці. Проте, завдяки своїй наполегливості, швидко добився успіху.  У його картинах — безпосередність і теплота, навіть, в зимових пейзажах, таких, як «Кладка через річку Вільшанку».

Від картини віє теплом і домашнім затишком, незважаючи на те, що вона все-таки «зимова»! Написана в реалістичному стилі робота, привертає увагу до технічних та історичних деталей.

Художник дуже точно прописав легкі контури засніжених пагорбів річкових схилів, поміж яких ледь помітний дерев’яний місточок, що несподівано з’являється у цьому зимовому світі. Низька лінія горизонту, золотисті кольори світанку, — усе викликає відчуття захоплення. Родзинка цієї роботи — особлива чуйність до гами, палітри і передачі кольорів. 

Написана картина «Кладка через річку Вільшанку» (54х60 см) у 1990 році. Цього ж року подарована автором художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про автора: Корнієнко Віктор Йосипович (26 серпня 1937 року – 19 січня 2000 року). Народився в Лебедині. В 1952 році закінчив сім класів в місцевій школі №3. Після школи працював на різних робітничих спеціальностях: був мулярем на цегельному заводі, в облспоживспілці, м’ясокомбінаті, художником у сувенірному цеху на фабриці пластмасової фурнітури, знову муляром і художником-оформлювачем на заводі залізобетонних виробів.

Незважаючи на важку роботу, мав поетичну душу художника. Звісно, йому важко було без знань з теорії малювання, тому Корнієнко самотужки вивчав теорію художньої справи, перегорнув десятки альбомів майстрів пензля минулого й сучасного, вдивлявся в їх «почерк». Секрети майстерності поступово підкорялись напору, і аматор знайшов те, що шукав: правдиве зображення дійсності.

Перші живописні твори з’явились у Корнієнка лише в 1984 році. Їх, а також наступні роботи лебединці побачили в листопаді 1990 року на першій виставці Віктора Корнієнка в Лебединському художньому музеї, де було представлено 50 картин. Виставка показала, що талановитий самоук Корнієнко, не маючи спеціальної художньої освіти є зрілим та оригінальним митцем.

В 1992 році відбулася його виставка в художньому салоні в м. Суми, слідом у Білопіллі. Восени 1993 року в Лебединському художньому музеї відкрилася вже друга персональна виставка, на якій було представлено 34 картини, виконаних з 1990 по 1993 рік. Більшість творів Віктора Корнієнка – пейзажі та натюрморти.

У 1995 році в Києві в будинку Національної спілки художників України відбулася персональна виставка лебединського художника, на якій було представлено 40 робіт.

За період з 1984 по 1993 рік художник створив понад 200 картин. Остання персональна виставка Віктора Йосиповича відбулася в Лебединському художньому музеї у 1997 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут