Лебедин на полотні: дорога через луг у Токарях

0
862

Головний елемент літнього пейзажу Ігоря Вишніченка – дорога. Вона проходить жовто-зеленим лугом, і зникає за густими деревами. Куди веде вона свого глядача – невідомо.

На лугу немає нічого, що відволікало б погляд від споглядання панорами. Можливо, саме тому й створюється те враження, що глядач поспішаючи по цій дорозі, намагається дістатися густих дерев, де зможе перепочити та сховатися від літньої спеки.

«Дорога через луг у Токарях» – літній сільський краєвид. Від полотна неначе виходить літнє тепло, яскрава блакить неба перетікає в строкаті кольори польових квітів та трав. Пишні зелені дерева на задньому фоні виділяються на тлі блакитного неба. Поєднання різноманітних відтінків зеленого кольору в їх розкішних кронах, дають уявлення про розквіт літа. Споглядаючи картину, ми відчуваємо сонце, яким ніби просякнутий кожен сантиметр полотна.

Та попри відчуття літньої гармонії, Ігор Вишніченко писав свій пейзаж без прикрас, глибоко відчуваючи натуру. Символічними акцентами художника стали велика калюжа на початку дороги та багнюка навколо неї. Це ще раз говорить про те, що автор ніколи не прагнув ідеалізувати свої пейзажі, завжди створюючи правдивий образ, знайомий мало не кожному з нас.

І нехай на самій картині немає героїв, героєм почувається сам глядач, перед яким починається дорога, що веде його по життю. Це саме та дорога, яку подужати може тільки той, хто йде, а не той, хто розмірковує про те, як її подолати. Тому полотно сприймається як позитивне. Картина наповнена сонцем і м’якими, типовими для літнього сонця, тінями.

 І нехай шлях проходить через калюжі, багнюку та густі трави, про це якось не думаєш, коли вирушаєш у свою уявну подорож.

«Дорога через луг у Токарях» (40 х 55 см) – пленерна робота, виконана в Лебедині (Токарях) у 2008 році. Тоді ж вона і була подарована художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про художника: Ігор Борисович Вишніченко народився 13 червня 1967 року у селі Медвін Богуславського району Київської області. Дитинство та юність художник провів у селі Молодіжне Долинського району Кіровоградської області.

У 1984-1985 роках Ігор навчався у Кіровоградській школі підготовки керівників художньої самодіяльності по класу художник-оформлювач (викладач М. Перкас), потім служив в армії, мешкав у Харкові, де навчався у художників Г.М. Коновалова та О.О. Безрукова, а також на живописному відділенні Харківського державного художнього училища.

Ігор Вишніченко брав участь в обласній мистецькій акції – пленері «Кіровоградщина – очима художників» у 2006-2007 роках, а також був учасником міжнародних та всеукраїнських художніх пленерів: «Калнишева рада» (Ромни), «Мальовнича Тростянетчина» (Тростянець), «Будетлянин Давид Бурлюк» (Лебедин), «Сумська палітра» (Суми) та «Хуст-2010» (Закарпаття), інших.

Працює Ігор Вишніченко у напрямку реалістичного живопису, і пейзаж – один з провідних жанрів у його творчості. Твори художника зберігаються у зібранні Лебединського художнього музею, Путивльського краєзнавчого музею та в приватних колекціях України та Росії.

Проживає художник в селищі Новгордка Кіровоградської області.

Біографічні відомості за сайтомhttps://sites.google.com/site/novgorli/Home/istoria-ridnogo-krau/narodni-talanti-novgorodkivsini/igor-visnicenko

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут