Лебедин на полотні: біла церква

0
1664

Серед унікальних святинь Лебедина, що збереглися до наших днів,  Вознесенська церква відома чи не найкраще. Можливо саме тому, сучасний російський художник Микола Коркін обрав її для своєї роботи.

Велична біла церква домінує за невисоким парканом, закликаючи свого глядача хоча б на мить відволіктися від буденних справ та насолодитися мальовничим видом. Як і від інших пейзажів художника, від неї віє теплом літнього дня, зеленню трав та свіжістю ясного неба.

Микола Коркін – художнік-реаліст, що вміє вихопити приголомшливу мить, яку око ледве встигає зафіксувати, і яку потім залишає на полотні, як мить найвищої гармонії, наділивши її відчуттями і тонкими вібраціями.

– Пейзаж відкриває перед художником неймовірні мальовничі можливості, пояснює сам художник. – Колір, повітря, їх поєднання, стан природи. На пленері ми намагаємося зловити саме цей стан, який постійно вислизає, й тримається, іноді всього хвилин 15, не більше.

У своїх роботах Микола Коркін продовжує традиції своїх вчителів – Марата Парахненка, Олександра Мамонтова та Євгена Полєнова, які стояли біля витоків бєлгородської школи образотворчого мистецтва.

Написана «Біла церква в Лебедині» (50х40 см) у 2007 році під час пленеру, тоді ж і була подарована автором художньому музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про автора: Коркін Микола Гнатович (нар. 1953 р.) в м. Бєлгород (РФ). Член Спілки Художників Росії з 1995 р. Працює в жанрі пейзажу, портрета, натюрморту, тематичної картини, в галузі монументально-декоративного мистецтва.

Твори Коркина М.Г. прикрашають інтер’єри громадських будівель Бєлгорода і області, а також зберігаються в Бєлгородському державному художньому музеї, художньому музеї Старого Оскола, в Рязанській картинній галереї, а також в приватних зібраннях міст Росії, України, у Франції, США, Греції, Німеччині.

У 1980, 1985, 1990 рр. – працював у складі творчих груп в Будинку творчості «Академічна дача». З 1999 по 2007 рр. – мав творчі поїздки по Пушкінським місцям (Псковська область), по Вологодській області, по Карелії, по Бєлгородщині, брав участь в творчому проекті Санкт-Петербурзького Союзу художників «По річках і каналах», в міжнародному пленері ім. Г.Г. Нісського в Гомелі (Білорусь), пленері в Брянській області, в Тростянці та Лебедині Сумської області (Україна).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут