Лебедин на долоні: віртуальний гід міста

0
1969

Вже за кілька місяців в Лебедині може з’явитися інтерактивний гід для туристів. Відповідний проєкт «Лебедин на долоні: віртуальний гід міста» отримав попередню позитивну оцінку та виставлений на голосування в рамках програми громадського бюджету міста Лебедина на 2020 рік.

Громадяни, що ініціюють цей проєкт планують посилити туристичну привабливість Лебедина за допомогою віртуального гіда. Досвід впровадження інтерактивної технології буде перейматися у місті Суми, де віртуальний гід вже працює.

Лебедин на долоні: віртуальний гід міста

Зокрема, в Сумах віртуальні гіди розташовані на 15 локаціях – біля храмів, пам’яток історії та архітектури, сучасних споруд – об’єктів, що являють собою ту чи іншу цінність для міста. Таблички розміром 30×40 см містять назву об’єкта, його фото, вітання від інтерактивного туристичного гіда та інструкцію з користування. Варто лише зісканувати QR-код, і за лічені секунди віртуальний гід вже розповідає про об’єкт.

Садово-паркова скульптура “Два лебеді”
Меморіал Слави “ЛЕБЕДИНА ПІСНЯ”

В Лебедині ж планується розмістити такі таблички на 25 пам’ятниках архітектури та історії, зокрема на лебединських храмах, включаючи Свято-Воскресенський (пам’ятка архітектури XVIII ст. національного значення), колишніх будівлях міської управи (ратуша), земської управи (нині – медичне училище), художньому музеї, а також пам’ятниках Лебедина (Меморіал Слави, пам’ятник Т.Г.Шевченка, ін.).

Свято-Воскресенська церква (пам’ятка архітектури національного значення, XVIII ст. )

За словами ініціатора проєкту – спеціаліста міського відділу культури та туризму Валентини Знаменщикової, за прикладом Сум у Лебедині також створять таку розробку. Адже місто славиться своїми архітектурними пам’ятками, визначними місцями й може бути привабливим та цікавим для туристів.

Такий інтерактивний гід підсилить привабливість зовнішнього й внутрішнього туризму у Лебедині. Заплановано, що інформація за QR-кодом буде подана й озвучена оригінально – щоб мотивувати до знайомства з Лебедином й до вивчення його історії.

Тож, якщо ви прагнете познайомитися з Лебедином? Бажаєте ще більше дізнатися про рідне місто чи, можливо, вперше відчути його неповторний колорит, тоді підтримайте проєкт «Лебедин на долоні: віртуальний гід міста» під час голосування через громадський бюджет міста Лебедина на 2020 рік.

Це європейська перспектива Лебедина та технологія, що слугуватиме покращенню іміджу нашого міста. Адже туристи згадують Лебедин не завдяки дитячому майданчику, що також важливо, а завдяки історії, архітектурним та мистецьким пам’яткам, що знаходяться в місті, а також по відношенню до них самих лебединців.

Голосування за проєкт вже розпочалося (з 25 серпня) та триватиме до 2 вересня 2020 року включно (робочі дні за виключенням вихідних). Проголосувати можна у приміщенні виконавчого комітету Лебединської міської ради за адресою вул. Пушкіна, 2, місто Лебедин (управління економічного розвитку і торгівлі) шляхом заповнення друкованої версії бланку для голосування, який можна отримати в пункті голосування або попередньо роздрукувати з офіційного сайту Лебединської міської ради (підрозділ «Громадський бюджет» розділу «Економіка»). Сайт міста – https://lebedynrada.gov.ua/

Підтримайте проєкт «Лебедин на долоні: віртуальний гід міста»!

Це ще один крок на шляху розвитку Лебедина!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут