Йдемо до народних джерел

0
1161

З метою поглиблення знань учнів про історію рідного краю та виховання дбайливого ставлення до культурної спадщини народу, в Лебединському художньому музеї ім. Б. К. Руднєва започатковано цикл лекцій та бесід «Музей та його експонати».

Перше таке заняття 11 січня 2017 року для учнів 5-го класу Лебединської СШ №7 (кл. керівник Лілія Кузьменко) провела науковий співробітник музею Алла Подвезько, за темою «Український  національний одяг».

У доступній та цікавій формі учні дізналися про історію українського національного костюму, його призначення та місце в українській обрядовості.

Діти мали можливість не тільки познайомитися із історією українського вбрання, а й побачити та навіть приміряти на себе вишиту сорочку, спідницю, фартух, хустину, очіпок, віночок з квітів і, звичайно ж, яскраве доповнення до жіночого костюма – червоне намисто.

Цікаво проходив конкурс на різні способи зав’язування хусток.  Також діти згадали прислів’я та приказки про одяг та скриню, де в давнину зберігали своє багатство.

В українському народному костюмі  втілилася  історична доля народу, його культура і традиції.

Археологічні розкопки свідчать, що український народний костюм з’явився ще в часи Київської Русі. Вже тоді чітко виявлялися регіональні відмінності в одязі. Це, перш за все, стосувалося прикрас і орнаментів на сорочках. Аж до кінця XIX століття український костюм зберігав явні регіональні відмінності.

Про красу та самобутність українського одягу дуже точно сказав Ілля Рєпін, порівнявши українок з парижанками:

“Тільки малоросіянки та парижанки вміють одягатися зі смаком! Ви не повірите, як чарівно одягаються дівчата, парубки теж спритно: … це дійсно народний, зручний і граціозний костюм. А які дукати, моністи, головні убори, квіти! А які обличчя! А яка мова! Просто краса, краса і краса!”.

Приємно усвідомлювати, що український народний костюм і сьогодні залишається затребуваним і популярним, його колорит і вишивки і зараз змушують нас захоплюватися. Вони заражають нас оптимізмом, настроєм святковості і веселощів.

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут