Історія Лебедина: Петропавлівська церква

0
1722

Рік побудови Петропавлівської церкви у Лебедині – невідомий. Знаємо лише, що в 1753 році вона вже потребувала ремонту. Отже, їй на той час було близько сотні літ.

Метрики церкви почав вести в 1742 році священик Герасим Роменецький. За пізнішим документом ця церква начеб-то збудована «в 1755 году тщанием прихожан, деревянная, совсем ветхая, без колокольни». Автор документа під цією датою, очевидно, мав на увазі рік ре­монту. Доказом тому слугують відомості, наведені вище.

Запис 1814 року про цю церкву свідчить: «старая, невместительная, имеющая в длину 21, а в ширину 8 аршин». Стояла вона на майдані, де закінчується вулиця Шевська і починається Шкарупівка.

На початку XIX століття міська управа заходилась висипати Шевську греблю, вимощувати центр міста бруківкою. Землю для цих робіт вирішили брати на Петропавлівському майдані на­вколо колишньої церкви (на цьому місці стояла невеличка кап­личка). Землю вибрали, а капличка лишилась стояти в оточенні берестів тепер уже на непорушеному бугорку. Землі було вибрато так багато, що весняні води стали вимивати людські кістки з могил кладовища, яке колись було біля церкви.

ШЕВСЬКА ГРЕБЛЯ У ЛЕБЕДИНІ

Художній музей

При підготовці матеріалів використана література:

  1. Ткаченко Б.. Лебедія: Історичні нариси в 2-х книгах. Книга 1.- Суми: видавництво „Слобожанщина”, 2000.- С.266 – 268.
  2. Филарет (Д.Г.Гумилевский) “Историко-статистическое описание Харьковской епархии в 3-х томах”, т.2, Харьковский частный музей городской усадьбы, 2005.- С. 110.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут