Художній музей відвідав відомий вчений Олександр Борисенко

0
1533

27 червня 2018 року Лебединський міський художній музей відвідав видатний харківський вчений у галузі геометрії, фундатор наукової школи з геометрії багатовимірних підмноговидів, член-кореспондент Національної академії наук України (1995), доктор фізико-математичних наук (1983), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2005) Олександр Андрійович Борисенко.

Понад 50 років Олександр Борисенко живе і працює в Харкові, але родом він з міста Лебедина, де народився 24 травня 1946 року (в багатодітній родині). Закінчив Лебединську ЗОШ №1.

Усе своє життя Борисенко пов’язав з Харківським національним університетом ім. В.Н. Каразіна, де був студентом, аспірантом, викладачем, а від 1980 року очолює кафедру геометрії.

Найяскравіших результатів Олександр Андрійович досяг у зовнішній геометрії багатовимірних підмноговидів, геометрії грасманового зображення дійсних і комплексних підмноговидів у евклідовому просторі, геометрії дотичного і нормального розшарувань, ізометричних занурень ріманових многовидів, геометрії «у цілому» опуклих гіперповерхонь у ріманових просторах і в комплексних просторових формах.

Олександр Борисенко з цікавістю познайомився з художнім музеєм та його колекцією, відзначивши, що Художній музей — це той ідеальний світ, що не існує в буденності, і до якого хочеться повертатись… Олександр Андрійович також побажав музею вдячних відвідувачів і зазначив, що кропітка робота музейників помітна в кожній дрібниці.

На згадку про візит до музею, відомий вчений залишив запис у книзі відгуків.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут