Графічна робота Ігоря Швачунова поповнила музейну колекцію

0
695

Днями колекцію художнього музею поповнила графічна робота відомого сумського художника Ігоря Швачунова. Малюнок «У Лебедині. Покровська церква» художник передав музею по завершенні своєї персональної виставки «Минулого гомін» (16.09-25.10.2021).

Робота виконана простим олівцем в характерній для сумського художника техніці. В ній увагу глядача привертає вражаюча простота, особлива ескізність і жива атмосфера. Малюнок досить м’який. Від нього йде ледь помітне умиротворення. Ми відчуваємо, наскільки розмірено тече життя. Весь простір картини зайнято будинками, розташованими дуже близько один до одного. Це надає малюнку насиченість.

«У Лебедині. Покровська церква» можна віднести до великої серії урбаністичних пейзажів художника, в яких часто простежується поєднання романтичної піднесеності та відчуття складнощів і колізій життя, як зокрема, фігура старенької жінки, що тягне візок або чоловіка, що їде на велосипеді (зліва).

Художник розкриває перед глядачем дійсність в знайомих кожному мешканцю міста образі Покровської церкви, що стоїть в оточенні високих дерев. Реальність розростається і поступово в неї входять нові і нові будівлі та силуети. Сірість і однотипність повністю йдуть. Картина звучить неймовірно жваво. Ми відчуваємо динамічність і фрагментарність життя одночасно.

Написаний малюнок «У Лебедині. Покровська церква» (32 х 48 см) у 1994 році для виставки Ігоря Швачунова у художньому музеї. А тепер – подарований музею.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

Про художника: Народився Швачунов Ігор Юрійович 26.12.1960 р. в м. Суми. Закінчив Курський державний педагогічний інститут (1983). Працює у галузі станкового живопису, графіки, художньої фотографії. Вчителі з фаху: В. Єрофєєв, В. Проніна. Член НСХУ з 1994 р. Персональні виставки: Курськ (1981), Суми (1996, 1998, 2002, 2004), Київ (2000), Люблін, Польща (2003). Твори зберігаються у Лебединському міському художньому музеї, Сумському обласному художньому музеї ім. Н.Онацького, Конотопському краєзнавчому музеї ім. О. М. Лазаревського, галереї мистецтв „Академічна” Української академії банківської справи (Суми), галереї сучасного мистецтва Вюрта (Німеччина).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут