Фотоархів: торговий майдан в Лебедині

0
1428

На фотосвітлині 1920 року – фрагмент Торгового майдану (базарна площа) в Лебедині. Це територія між нинішніми торговими рядами, будинком культури та парком Т.Г. Шевченка (Соборна площа).

На передньому плані – межиріцькі гончарі зі своїми виробами, далі – торгові ятки. На другому плані добре впізнаваний Успенський собор.

До наших днів собор не зберігся. В 1939 році храм був підірваний. Після чого, з усіх колгоспів району зігнали 200-300 підвід і люди вивозили щебінь на вимощування вулиць: Будильської, Перекопу, Охтирської. Із величезною руїною покінчили лише в 1948 році, коли у розгорнутий щебінь посадили дерева, а на місці соборного престолу поставили скульптурну композицію «Ленін і Сталін». Так загинула унікальна пам’ятка  старовинної  української архітектури у стилі бароко – гордість Лебедина. Нині на цьому місці парк, в якому знаходиться пам’ятник Т.Г.Шевченку.

Художній музей

При підготовці матеріалів про церкву використана література:

  1. Ткаченко Б. Лебедія: «Історичні нариси в 2-х книгах». Книга 1.- Суми: видавництво „Слобожанщина”, 2000.- С.246 – 272.
  2. Филарет (Д.Г. Гумилевский) «Историко-статистическое описание Харьковской епархии в 3-х томах», т.2, Харьковский частный музей городской усадьбы, 2005.- С. 107 – 112;
  3. Голод Ю.: «З історії Собору в Лебедині»// «Життя Лебединщини», 1997, 6.XI.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут