Фотоархів: стара та нова Миколаївська церква в Лебедині

0
1489

На фотографії початку ХХ століття – панорама південної частини (від центру) міста Лебедина із старою та новою Миколаївською церквою. Зроблена фотографія у 1913 році із верхнього ярусу міської ратуші.

Стара, дерев’яна церква Святого Миколая (рік будівництва – 1666) належала до числа найзавершеніших пам’яток української монументальної дерев’яної, архітектури: однобанна споруда, особливо пройнята темою центричності. Центральна баня виділяється стрімким злетом вгору. Збудована церква не з пиляних, а з колотих дубових брусів на дубових підвалинах, під які пізніше був підведений цегляний підмурок. Зруб обшитий шалівкою в сторч. Церква кілька разів ремонтувалась і перебудовувалась (1761, 1789 та 1872 рр.), та архітектурних змін вона не зазнала.

В 1913 році, поряд із старою церквою, завершилося будівництво нової кам’яної Миколаївської церк­ви, яка існує й сьогодні. В неї було перенесено все цер­ковне убрання. Дерев’яна ж церква проіснувала до 1940 року, коли була розібрана. До цього, в 1930-х роках будівля використовувалася під склад.

Але цікава фотографія не лише Миколаївською церквою. На фото також добре помітні типові риси, характерні для народного житла в Лебедині кінця ХІХ – початку ХХ століття, а також формат забудови центральної частини міста.

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут