Фотоархів: скульптурний декор літнього кінотеатру

0
2070

Історія майже забутого літнього кінотеатру сьогодні продовжує жити на старих фотосвітлинах. Серед них, і фото скульптурної групи дівчат-волейболісток, що колись прикрашали вхід до літнього кінотеатру. Розташовувався цей кінотеатр у сквері Молодіжному (нині – Павла Полуботка), й в перші роки свого існування цілком відповідав назві «літній кінотеатр», так як спочатку не мав даху, тому працював тільки влітку.

З історичної довідки: з’явився заклад ще у 1940-х роках. Тоді він використовувався, як відкритий театр та місце для проведення публічних лекцій. В 1950-х будівлю пристосували для показу кінофільмів. Тоді він користувався великою популярністю у містян. У 1960-х хітом показів стали індійські мелодрами.

Старожили міста добре його пам’ятають. Майже кожен має з ним якісь спогади – чи то згадка про перший показ дитячої казки, про перше побачення, про прогулювання школи або ж про проведені вихідні.

Літній кінотеатр безперервно працював понад 30 років. Лише наприкінці 1970-х кінотеатр було зачинено через стан будівлі та відсутність ремонту. Аварійна будівля простояла ще 4-5 років, і на початку 1980-х була демонтована. Згодом на цьому місці встановили «дошку пошани», яка проіснувала до 2015 року. Сьогодні ж на місці літнього кінотеатру – фонтан та міський парк, реконструйований зусиллями місцевого мецената Івана Лозового.

Проте, тоді у 1980-х, із закриттям літнього кінотеатру кінопокази в Лебедині не припинилися. Адже в той час в місті продовжував працювати кінотеатр-велетень «Жовтень», що розміщувався у колишньому народному домі, кінопокази влаштовувалися також в офіцерському клубі (військове містечко), на базі міських клубів та інших організацій.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут