На старій фотокартці, більш ніж 60-річної давнини – лебединська новорічна ялинка 1958 року, що встановлена на звичному для городян місці – Соборній площі (раніше – Інтернаціональна площа, ще раніше – Торговий майдан). Огороджена ялинка декоративним парканом, поряд встановлені паркові лавки, по тротуару проходять поодинокі перехожі.
На момент виготовлення цієї фотосвітлини, Новий рік з ялинкою в Лебедині святкували вже близько 20 років. Проте, були періоди, коли свята з ялинкою, Дідом Морозом (Святим Миколаєм) і Снігуронькою як би не існувало.
Це період перших років становлення радянської влади. Тоді, пишно вбрана новорічна ялинка, як і саме свято не дуже заохочувалися. Тривала така ситуація до 28 грудня 1935 року, коли відомий партійний діяч Павло Постишев виступив в газеті «Правда» в захист дитячих новорічних ялинок.
Негайно після виходу в світ цього номеру «Правди», сотні тисяч ялинок по всій країні з’явилися у відкритому продажі, їх, не ховаючись, несли додому, ставили на міських і сільських площах, прикрашали. Часу з 28 по 31 грудня 1935 року було мало, і, звичайно, підготуватися до свята у всій неосяжній країні встигли не всі.
Проте, вже з 1936 року відзначати Новий рік з ялинкою стало традицією. Живе ця традиція в Лебедині й понині.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ