Фотоархів: лебединські артисти і благодійники театрального мистецтва

0
1071

На архівній фотосвітлині 1913 року – лебединські артисти і благодійники театрального мистецтва. В першому ряду: в центрі – граф Олексій Васильович Капніст (1879-1958) і голова Лебединської управи Микола Олексійович Кононенко. Праворуч Кононенка сидить Варвара Кузьмівна Демченко – сестра Бориса Кузьмича Руднєва, засновника Лебединського художнього музею.

З історичної довідки: «певну роль в освіті містян у кінці ХІХ століття відіграло «Общество любителей драматического искусства». Найдавніший відомий нам документ, який засвідчує його діяльність у Лебедині, датується груднем 1880 року. Очолював товариство поміщик Приходкін. Аматори ставили невеликі драматичні твори, виставляти які дозволяв виданий у 1872 році «Алфавит драматических произведений, безусловно разрешенных к представлению».

Театральне мистецтво значно пожвавилося у 1900-х роках.

Кошти від аматорських благодійних вистав і концертів спрямовувалися на утримання дитячого притулку, на допомогу-учням сиротам та богадільні в місті Лебедині.

Художній музей, за матеріалами Ткаченко Б.І. «Лебедія у пазурах червоного антихриста». Книга ІІ. Харків: Видавець «Савчук О.О.». С. 554.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут