Фотоархів: інтер’єр художнього музею

0
471

На архівній фотосвітлині – інтер’єр другого залу Лебединського художного музею. Світлина відноситься до початку 1960-х років, коли в музеї була організована виставка місцевих художників, на якій було представлено одразу 30 робіт Михайла Кіндратовича Шевченка (картини на фото), який в той час займав посаду директора музею (1951-1965).

Цікава світлина ще й тим, що представляє музейний інтер’єр до великої реконструкції. Вже за кілька років до музею буде прибудовано простір 3-го, 4-го та 5-го залів, а також 2 кімнати музейного сховища. Музейна площа збільшиться у 1,5 рази. А там, де на фото висить портрет чоловіка і стоїть напівкругле крісло, буде прорізано вхід до 3-го музейного залу.

Заслуговують уваги й музейні предмети, в першу чергу меблі, що зображені на фото. Диван з високою спинкою ще має оригінальне покриття, яке буде замінене через 10-15 років від моменту виконання фото. Помітно краще виглядають крісла та стільці. Цікаво, але освітлювався в той час зал лампою розжарення, без плафону.

Сьогоднішній інтер’єр 2-го залу Лебединського художного музею

Оригінальна фотосвітлина цікава в багатьох аспектах, в тому числі й як частина музейної хроніки, адже дозволяє зазирнути до музейного залу, яким він був 60 років тому.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут