Фотоархів: художній музей – погляд із 1960-х

0
1065

На фотосвітлині 1960 року – Лебединський художній музей в період розбудови «нової» культури в СРСР.

Цей період, безумовно, успадкував деякі прогресивні тенденції 1950-х, хоча і характеризувався пануванням напряму соціалістичного реалізму та загостренням явищ, коріння яких сягає попередніх років. Зокрема, подолання культу особи, невиправданої помпезності, зведення реалізму до натуралістичної правдоподібності та звуження кола традицій. Як наслідок цього, постала необхідність штучного прикрашування дійсності у творах мистецтва.

В цей час митці також багато уваги приділяли мотивам сучасного життя та образу сучасника. Провідною тенденцією мистецтва була увага до розвитку тематичної картини з реалістичною образністю та розв’язанням жанрово-вірогідного сюжету. Зразками таких творів, що поповнили колекцію художнього музею є живописні роботи М.Ф. та І.М. Можарських «Приїхала!», П.Ф. Судакова «Дуся-ланкова», дерев’яне погруддя «Портрет колгоспниці О.Зінченко» (скульптор І.М. Мельгунова) та інші.

Проте, цікава також світлина й іншим – на ній художній музей ще до масштабної прибудови 1974 року, коли були добудовані 3,4,5 зали та 2 кімнати сховища. Ця фотосвітлина чи не остання, що демонструє будинок К.О.Зільберника, де з 1939 року розміщується художній музей, у первісному його вигляді. Таким, яким його знали Костянтин Зільберник, Олексій Капніст та Борис Руднєв.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут