Фотоархів: дача в Куликах

0
1573

На фотосвітлині початку ХХ століття – дача в Куликах, що в 10 км від Лебедина. Фото ілюструє модний в той час тренд – «дачного життя».

В кінці ХІХ – початку ХХ століття майже в кожній родині був аматорський альбом з фотографіями, який часто прикрашали знімки літнього дачного відпочинку. Вони передають дух «дачного» життя: неквапливий і розслаблений відпочинок, спробу втекти від міської метушні, і хоча б на час відчути себе власником нехай маленької, але все ж садиби.

На межі століть дачне життя стало масовим соціальним явищем. «Дачеманія», «велике дачне переселення», «дачний бум» – як тільки тоді не називали газети цю нову моду, широко представлену і в літературі. Образ старої дачі з обідами на веранді, з неодмінним самоваром, букетами польових квітів в порцелянових глечиках, походами за ягодами і по гриби, катаннями на човнах, був неймовірно привабливий. Кожен вибирав відпочинок за своїми можливостями: хтось міг дозволити собі винаймати на все літо окремий будинок, комусь доводилося тулитися на задвірках селянських хат. До 1917 року навкруги Лебедина налічувалося більше сотні дач, серед яких і дача в Куликах.

Сьогодні, вже майже не можливо встановити власника цієї дачі, проте стара фотографія дає можливість на мить поглянути на світ «дачного життя», зануритися в нього за допомогою образів із дворянських і поміщицьких сімейних альбомів.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут