З реставрації до музею повернулися картини

0
1406

В основну експозицію Лебединського міського художнього музею ім. Б.К. Руднєва після реставрації повернулися дві картини.

Майже рік (з січня 2018 по січень 2019) на базі Національного науково-дослідного реставраційного центру України (місто Київ) тривала реставрація роботи Федора Григоровича Кричевського «Дівчинка у блакитному», 1900 (полотно, олія, 140х75 см) та пейзажу Миколи Петровича Глущенка «Жнива», 1947 (картон, олія, 70х100 см). Реставрацію проводили: художники-реставратори вищої категорії Анастасія Черниченко («Дівчинка у блакитному») та Ольга Бондар («Жнива»).

Ольга Бондар, художник-реставратор вищої категорії

До реставрації «Дівчинка у блакитному» мала численні поверхневі забруднення, порушення авторського живопису від попередньої (не вдалої) реставрації, багато місць з осипом фарби і ґрунтом. Стан іншої роботи був ще важчим: робота зазнала значних деформацій, мала розшарування і розриви картону, значну кількість потертостей та подряпин, що призвело до порушення зв’язків між основою та ґрунтом.

Кричевський Ф.Г. “Дівчинка в блакитному”, 1900 (до реставрації), фрагмент

Провівши титанічну роботу над картинами, реставратори, по-суті, подарували їм нове життя. Після кілька сотень годин важкої праці, було проведене складне укріплення фарбового шару, усунуто розшарування та розриви основи, підведено реставраційний ґрунт у місцях втрат, видалені ущільнені поверхневі забруднення та нанесено захисний шар. Проводилися роботи за кошти державного бюджету.

Глущенко М.П. “Жнива” (до реставрації), фрагмент
Глущенко М.П. “Жнива” (до реставрації), фрагмент
Глущенко М.П. “Жнива” (до реставрації), фрагмент

Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва висловлює щиру вдячність художникам-реставраторам та Національному науково-дослідному реставраційному центру України за проведену роботу. Слід відзначити, що із відновленням співпраці між Лебединським художнім музеєм та ННДРЦУ, лише за рік, були відреставровані 34 художні твори, в т.ч. 32 – на базі музею та 2 – на базі ННДРЦУ. До цього, реставрація творів із Лебединського музею на базі Реставраційного центру у Києві не проводилася більше 30 років.

Кричевський Ф.Г. “Дівчинка в блакитному”, 1900 (після реставрації)
Кричевський Ф.Г. “Дівчинка в блакитному”, 1900 (після реставрації)

Глущенко М.П. “Жнива”, 1947 (після реставрації)

Також в січні 2019 року із Лебединського музею до ННДРЦУ на реставрацію були передані ще чотири художні твори. Зокрема, Оболенський «Портрет О.І. Григорова», ХІХ ст. (полотно, олія, 68х55 см), невідомий художник «Портрет М.А. Іваненка», ХІХ ст. (полотно, олія, 100х78 см), невідомий художник «Портрет Павла І», кін XVIII ст. (полотно, олія, 52х44 см), Петров «Портрет М.М. Анненкова», ХІХ ст. (полотно, олія, 70х53 см).

Оболенський «Портрет О.І. Григорова», ХІХ ст. (полотно, олія, 68х55 см)
Невідомий художник «Портрет М.А. Іваненка», ХІХ ст. (полотно, олія, 100х78 см)

По завершенню реставраційних робіт, картини будуть представлені відвідувачам художнього музею.

Петров «Портрет М.М. Анненкова», ХІХ ст. (полотно, олія, 70х53 см)

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут