До художнього музею повернулися експонати після реставрації

0
500

Після тривалої реставрації, до Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва повернулися п’ять живописних робіт, зокрема, Оболенський «Портрет О.І. Григорова» (поч. ХІХ ст.), робота невідомого художника «Портрет М.А. Іваненка» (друга чверть ХІХ ст.), робота невідомого художника «Переписувач» (кінець ХІХ ст.), Следзінський В.О. «Портрет Добросельської М.Г.», 1880 та Кричевський В.Г. «Квітка гарбуза», 1931. Реставрація проводилася на базі Національного науково-дослідного реставраційного центру України в місті Києві.

Слід відзначити, що три із п’яти робіт: «Портрет О.І. Григорова» (поч. ХІХ ст.), «Портрет М.А. Іваненка» (друга чверть ХІХ ст.), «Переписувач» (кінець ХІХ ст.), у зв’язку із вкрай важким їх станом жодного дня не експонувалися. Більше ста років вони пролежали у фондовому сховищі музею. І лише в 2019 році були передані на реставрацію, що тривала більше двох років. Більше року також реставрували роботи Следзінського В.О. «Портрет Добросельської М.Г.», 1880 та Кричевського В.Г. «Квітка гарбуза», 1931.

Виконали реставрацію художники-реставратори олійного живопису вищої кваліфікаційної категорії Анастасія Черниченко «Портрет Добросельської М.Г.»), Вероніка Грабовець («Квітка гарбуза»), художник-реставратор І категорії Дарія Цитович («Переписувач»), Катерина Коваль («Портрет О.І. Григорова» та «Портрет М.А. Іваненка»).

Реставраторами проведено комплекс консерваційних та реставраційних заходів, в тому числі фізико-хімічні дослідження фарб, білил та грунту. Також були зведені розриви та проколи полотна, проведено укріплення фарбового шару з грунтом та основою, видалення всіх пилових та інших забрудників, проведено коригування реставраціних грунтовок. Полотна натягнуті на нові підрамники, дубльовано їх окрайки. В місцях втрат авторського фарбового шару і грунту, підведено реставраційний грунт. Місця втрат тоновані в тон авторського живопису. Полотна покриті захисним шаром лаку. Їм надано експозиційного вигляду.

10 листопада 2021 року відреставровані картини прибули до Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва. Дві із них: «Портрет Добросельської М.Г.» та «Квітка гарбуза» повернулися до постійної музейної експозиції (експонуються у залах №3 та №7). Щодо інших трьох робіт – «Портрет О.І. Григорова» (поч. ХІХ ст.), «Портрет М.А. Іваненка» (друга чверть ХІХ ст.) та «Переписувач» (кінець ХІХ ст.), то вони будуть представлені відвідувачам музею лише після виготовлення рам та відповідного їх оформлення. У зв’язку з тим, що роботи за понад сторічну історію музею жодного дня не експонувалися, у них відсутні будь-які рами.

З метою прискорення цього моменту, Лебединський міський художній музей звертається до лебединських меценатів, благодійників та підприємців з проханням допомогти замовити та виготовити рами для відреставрованих творів. Кошти можна переказати на рахунок Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва: р/р UA098201720314291020301025210. Отримувач: відділ культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради. МФО 820172. Код 23638490.

Також цього дня, із колекції Лебединського міського художнього музею було передано для подальшої реставрації до Національного науково-дослідного реставраційного центру України (м. Київ) одразу 14 (чотирнадцять) мистецьких творів.

Серед них, зокрема живописні роботи Олексія Тиранова (1808-1859) «Майстерня художників Чернецових», 1828, робота невідомого художника (ХІХ ст.) «Марія Магдалина», Олександра Симонова (1875 -1957) «На порогах Дніпра», 1932, а також ряд графічних робіт. Серед них: Томас Райт «Портрет князя Репніна Миколи Григоровича», 1836, Тоскано-Венизо «Петергоф. Фонтани», 1856, «Дама в горностаєвій накидці», ХІХ ст., «Жіночий портрет», ХІХ ст., «Дівчинка з песиком», ХІХ ст., «Дама з локонами», ХІХ ст., «Замок», ХІХ ст., а також роботи Василя Кричевського (1873-1952) «Хата між деревами», 1947, «Сільський краєвид», 1940-і рр., «Баранівка», 1945.

На сьогоднішній день в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України знаходиться 20 творів мистецтва із колекції художнього, на базі Харківської філії ННДРЦУ – 10 творів мистецтва. В реставраційній майстерні міста Суми – 1 скульптурна робота. Загалом, за останні 4 роки, після відновлення співпраці з Реставраційним центром, були відреставровані вже 67 творів мистецтва із колекції художнього музею. Ще 3 роботи відреставровані в місті Суми, та 16 робіт у реставраційній майстерні Лебединського художнього музею.

В Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва щиро дякую художникам-реставраторам Національного науково-дослідного реставраційного центру України (генеральний директор – Світлана Стрєльнікова) за проведену якісну реставрацію творів мистецтва, бажають їм творчої наснаги, та сподівається на продовження співпраці у майбутньому.

Окремі слова подяки – лебединському підприємцю та меценату – Олександру Леонідовичу Андрєєву, який організував доправлення творів мистецтва на реставрацію із Лебедина в Київ, а також доставку вже відреставрованих робіт – назад в Лебедин.

Слід зауважити, що відреставровані живописні роботи стали своєрідним подарунком до 103-ї річниці створення Лебединського художнього музею, що буде відзначатися вже наступного тижня – 20 листопада 2021 року.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут