День вишиванки у художньому музеї

0
1085

20 травня 2021 року в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва відзначили День вишиванки – свято, яке за 15 років пройшло шлях від флешмобу до культурної події міжнародного рівня. 

Цього дня учні 3-А класу Лебединської СШ №7 (класний керівник Алла Бендюг) поринули в прекрасний світ народної вишивки, дізналися багато нового про традиції, обряди, культуру та історію вишиванки.

«Вишиванка є символом краси, здоров’я і щасливої долі. Її вважають оберегом української нації. Вишита сорочка символізує сімейні цінності – пам’ять роду, вірність і любов. Сьогодні День вишиванки не національне свято, а всесвітнє», – розповідає головний зберігач фондів Тетяна Коваленко

Вишиванка є одним з символів українського народу. Перші вишиванки були не просто елементом одягу. Вони мали містичне значення. Слов’янські народи надягали розшиті сорочки для захисту від зла. Навіть новонародженим дарували вишиванки для того, щоб ця сорочка оберігала дитину від злих духів.

Вишиванки здавна носили чоловіки, жінки і діти. Кріпаки і пани, міщани і селяни. Одягали їх у свята та на щодень. За вишиванкою можна було визначити статус та походження власника.

Особливий інтерес у дітей викликали традиційні українські вишиванки віком по 120-150 років із колекції художнього музею. На їх прикладі діти дізналися про особливості техніки виконання, орнаменти. «Геометричні візерунки — найпоширеніші серед орнаментів. Ромб — стародавній символ сонця. Хвилясті лінії — символ води, а горизонтальні — символ землі, хрест у колі — знак сонця, що відводить зло, рівносторонній хрест — знак вогню, що символізує духовне очищення», – розповідає Тетяна Коваленко. 

У наш час вишиванка переживає еру певного відродження. Елементи української вишивки дедалі частіше використовують у дизайні одягу. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, але й модно.

Завершився захід в художньому музеї знайомством з історією вишиванки на художніх творах, від XVIII ст. до ХХІ ст.

Художній музей

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут