“Час музею” Олени Маркович

0
1047

Виставка із назвою «ЧАС МУЗЕЮ» відкрилася сьогодні, 20 листопада 2020 року, в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва. Присвячена вона 102-й річниці заснування Художнього музею.

Свої роботи лебединцям представила молода художниця Олена Маркович.

Олена вже 3 роки живе в Лебедині. Майже рік працює реставратором в Лебединському міському художньому музеї. Закінчила Харківську академію дизайну і мистецтв. Брала участь у багатьох національних та міжнародних виставкових проектах. Є членом Національної спілки художників України (молодіжне об’єднання). Її роботи люблять і цінують у багатьох країнах.

– Задум виставки, – розповідає Олена Маркович, з’явився минулої осені, коли були виконані перші етюди. Кілька етюдів згодом перетворилися в серію тематичних робіт, з яких була скомпонована справжня виставка, присвячена річниці створення Художнього музею.

Олена Маркович – художниця

До експозиції виставки увійшли 19 різножанрових картини. Серед них: портрети, пейзажі, але найбільше – натюрмортів. Роботи виконані олійними фарбами на полотні.

Оксана Древаль – секретар Лебединської міської ради

Як далі розповідає художниця, виставка для неї «стала справжнім випробуванням. Ніколи до цього я не ставила собі завдання тематичної виставки. Усі роботи виконані на протязі одного року. І це виявився дуже цікавий досвід», наголошує Олена Маркович.

Символічна і назва виставки «ЧАС МУЗЕЮ». За 102-річну історію, нарешті прийшов час для виставки, присвяченої саме музею: його експозиції, працівникам та відвідувачам. Виставка стала справжнім подарунком, як для Художнього музею, так і музейним працівникам.

Валентина Знаменщикова – спеціаліст відділу культури і туризму

Роботи Олени Маркович, дійсно, привертають увагу, – говорить секретар Лебединської міської ради Оксана Древаль. – Кожна із них – неповторна, а всі вони  налаштовують на позитивний, навіть дещо романтичний, лад. Їх цікаво розглядати, мріючи про щось приємне. Вони легкі до сприйняття і залишають в душі радісний настрій.

Оксана Древаль – секретар Лебединської міської ради (ліворуч) та Олена Маркович

Оксана Древаль також передала Олені вітання від очільника міста Олександра Бакликова та вручила подяку міського голови: «За вірне служіння мистецтву, талант і невтомний творчий пошук, а також  з нагоди відкриття персональної виставки  «ЧАС МУЗЕЮ» в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва».

Привітали Олену Маркович гості вернісажу та її чоловік Дмитро Маковецький – також художник.

Валентина Знаменщикова – спеціаліст відділу культури і туризму

Побажала художниці нових виставок та натхнення, а всім гостям міцного здоров’я, щастя, добра і достатку, творчої енергії, вдалих пошуків та цікавих знахідок, спеціаліст відділу культури і туризму виконавчого комітету Лебединської міської ради Валентина Знаменщикова. Вона також передала представникам навчальних закладів міста книги, присвячені життю поета-романтика Михайла Петренка (1817-1862), видані його праправнуком  Олександром Євграфовичем Петренком.

Доповнило атмосферу приємних вражень – музичне вітання від викладача Лебединської дитячої школи мистецтв Юрія Радькова («Полька» Віктора Косенка, фортепіано).

Юрій Радьков – викладач Лебединської дитячої школи мистецтв

Відвідати виставку «Час музею» Олени Маркович  в художньому музеї можна буде до 31 грудня 2020 року (з дотриманням відповідних протиепідемічних заходів: масочний режим, соціальне дистанціювання, ін.). Лебединський міський художній музей ім. Б.К. Руднєва знаходиться за адресою:  м. Лебедин, пл. Волі, 17, тел. 2-18-81. 

Олена Маркович – художниця

УВАГА! Графік роботи музею змінений: пн.-чт.: з 08:00 до 17:15, пт. з 08:00 до 16:00. Перерва: з 12:00 до 13:00. Вихідні: субота та неділя.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут