«Біла експедиція» до Всесвітнього дня туризму

0
706

Лебедин – Суми – Могриця – Миропілля… 26 вересня 2021 року, у переддень Всесвітнього дня туризму з Лебедина стартувала незвична «Біла експедиція», що об’єднала людей, для яких туризм не робота чи хобі, а безперервний потік емоцій, вражень та щодень нові відкриття. Традиційно, експедицію підтримали: Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва, сектор туризму Лебединського міського відділу культури (Валентина Знаменщикова), а також партнери з міста Суми (художник Костянтин Аленінський, ін.).

Мета експедиції – налагодження співпраці, промоції об`єктів історико-культурної спадщини та пошуку нових цікавих об’єктів туризму. Концепція «Білої експедиції»: подорож від одного білого об’єкту – до іншого… як от – від білої будівлі художнього музею – до білої Іоано-Предтеченської церкви у місті Суми – до білого крейдяного кар’єру ленд-арт локації у Могриці, і далі до білих храмів Миропілля, тощо…

Білий колір експедиції обрано не випадково. Адже «білий» – це синтез усіх кольорів, тому він є ідеальним кольором, «кольором мрії». У ньому закладений багатозначний сенс, оскільки він одночасно передає і блиск світла, і холод льоду. Цьому кольору може віддати перевагу людина з будь-яким характером, він рідко кого відштовхує.

Білий колір також символізує чистоту. Ті, хто люблять чистий білий, зазвичай відрізняються акуратністю в усьому, вони обережні і проникливі, критичні і трохи метушливі. Білий також означає самодостатність і, часто, невинність. Він – немов спогад дитинства і простоти. Білий також приносить спокій і гарне самопочуття, пом’якшує емоції, служить хорошими ліками від стресу, дає відчуття свободи.

З іншого боку синтез всіх кольорів у «білому», став своєрідним кроком до пошуку гармонії між різними видами мистецтва в процесі експедиції: від образотворчого мистецтва до архітектури, ленд-арт мистецтва та фотографії.

Кульмінаційною точкою експедиції стало знайомство ленд-арт локацією «Могриця». Могриця – одне з найунікальніших місць України на південному сході Сумської області, відоме своїми краєвидами. Тут, поруч з ландшафтним заказником «Могрицький», з 1997 року відбувається наймасштабніший проект мистецтва довкілля в українському просторі  landart симпозіум «Простір покордоння». Могриця стала landart лабораторією, де досліджується взаємодія різних видів образотворчого мистецтва та краєвиду. Могриця існує як платформа для мистецьких практик та обміну досвідом митців з усієї країни. Локація розташована на крейдяному плато між ланцюгом пагорбів прадавніх городищ, які омиває ріка Псел. Куратором локації є Ганна Гидора. Це незалежна платформа, де невимушено, але вперто формується українське сучасне мистецтво. 

В Могриці часто проходять мистецькі заходи за участю відомих художників ленд-арту, творчої та студентської молоді з Києва, Харкова, Дніпра, Львова, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя, Миколаєва, Чернігова, Чернівців, Сум та гостей з-за кордону.

Не менш емоційним пунктом експедиції було Миропілля. Без перебільшення, містечко стало для учасників експедиції справжнім відкриттям. Колишнє велике місто Курської губернії, а сьогодні – невелике село на Сумщині (колишній Краснопільський район) в 1 кілометрі від кордону з Росією, містить несподівані пам’ятки, невідомі майже нікому. Передусім, це величезна церква з 5 абсидами – вівтарними частинами (такого ви більше ніде не зустрінете) та найвищою на Сумщині 5-ярусною дзвіницею. Крім цього – це декілька цікавих храмів і унікальна міська цегляна забудова у великій кількості.

Доповнили атмосферу вражень експедиції – знайомство з Іоано-Предтеченською церквою у місті Суми, унікальною церквою Запсілля, а також неймовірні краєвиди Сумщини.

Загальна протяжність маршруту експедиції склала 228 км, і зайняла близько 7 годин. Та це лише один із понад сотні можливих варіантів маршрутів лише Сумщиною.

Подорожуйте Україною! Подорожуйте Сумщиною!

З Всесвітнім днем туризму!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут