Арт-зустріч із художником Ігорем Швачуновим

0
466

16 вересня 2021 року в Лебединському художньому музеї відкриється персональна  виставка живопису відомого не лише на Сумщині, а далеко за її межами митця, Заслуженого художника України, члена Спілки художників України, викладача СДПУ ім. А.С. Макаренка Ігоря Юрійовича Швачунова.

Народився Ігор Юрійович 26 грудня 1960 року в м. Суми. У 1983 році закінчив художньо-графічний факультет Курського державного педінституту (викладачі: В. Проніна, В. Єрофеєв). Його предки по материнській лінії: дід, дядько, двоюрідні брати були художниками, а дідусь навіть був знайомий з талановитою родиною Кричевських, що жили у Ворожбі. Можливо, це і вплинуло на розвиток таланту художника та його любов до мистецтва.

Швачунов І.Ю. “Похід” (колекція автора)
Швачунов І.Ю. “Що є істина” (колекція автора)

Ігор Швачунов працює, переважно, у галузі станкового живопису, графіки, художньої фотографії, лендарту. Його виставкова діяльність триває з 1983 року. Персональні виставки творів були представлені в Сумах, Курську, Києві, Лебедині та інших містах України, а також за кордоном. Роботи митця зберігаються у галереї сучасного мистецтва Вюрта (Німеччина), Сумському обласному художньому музеї імені Н. Онацького, Лебединському міському художньому музеї, в галереях, приватних колекціях України, Росії, Польщі, Німеччини, Голландії, Італії, США, Канади.

Швачунов І.Ю. “Шлях” (колекція ЛМХМ)

Майстер володіє гострим композиційним почуттям і відчуттям колориту.

Швачунов І.Ю. “Осінні луки (на Лебединщині)” (колекція ЛМХМ)

Творчий доробок вирізняється поєднанням романтичної піднесеності та відчуття складнощів і трагічних колізій життя. Історико-культурні враження знайшли втілення в символіко-філософських композиціях. Відлуння давніх цивілізацій одночасно є засобом створення на полотнах художника нової реальності під назвою «Минулого гомін».

Алла Подвезько, науковий співробітник ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут