Art-знайомство зі скульптором Олексієм Леоновим

0
515

Вже за кілька днів – 28 вересня 2021 року, в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва відкриється виставка скульптури відомого українського скульптора Олексія Леонова «Світочі людства».

Мистецтво Олексія Леонова завжди було тією силою, яка відкриває внутрішню гармонію та дарує заспокоєння, примирення… Весь творчий шлях митця присвячений завданню втілити у форму вищі духовні устремління. «Молитвою в скульптурі» називають його роботи сучасники. Подібно до давньогрецького скульптора Фідія, він проникає своєю свідомістю у високі сфери Духу та приносить у земний світ одухотворені образи, які умиротворяють тих, хто їх споглядає.

Доля дарувала Олексію талант, який розкрився дуже рано. Олексій Леонов народився у 1982 році в місті Суми. У віці двох років він почав ліпити з пластиліну, а з п’ятирічного віку – активно займався у київській художній студії. Потім були роки успішного навчання в Державній художній школі ім. Т. Г. Шевченка в Києві.

У 1999 році Олексій вступає до Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури (м. Київ). Тут розпочинається справжня активна діяльність скульптора –  напружена робота по вісім, а деколи, і по шістнадцять годин на добу. У цьому молодому скульптору завжди допомагали особливості його характеру – величезна працелюбність і самодисципліна. Під час навчання Олексій Леонов брав участь у багатьох виставках і конкурсах. У 2002 році отримав звання Лауреата Всеукраїнської олімпіади з естетики. У 2005 році Олексій блискуче захистив диплом у майстерні В. В. Швецова: його дипломною роботою стала скульптура «Микола Реріх». Того самого року він вступив до аспірантури академіка В. З. Бородая, який став його мудрим наставником і вчителем. З 2008 року Леонов є членом Національної спілки художників України, а з 2013 року – членом Міжнародного художнього фонду.

Майстер має свій неповторний творчий стиль. Митець працює з шамотною глиною, яка полюбилася йому своїми «живими якостями», – матеріалом теплішим за класичний мармур чи гіпс. Техніка шамоту дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення, що зближує її з технікою олійного живопису, в якій твір від задуму до завершення створюється самим автором. Олексій Леонов володіє ще однією важливою для мистецтва скульптури здатністю: тонко втілюючи у своїх творах живий вогонь духу, скульптор неначе оживляє прекрасні образи.

Олексій Леонов – автор багатьох пам’ятників. У 2007 році він узяв участь  у київському проекті «Алея Муз» на березі Дніпра та створив із штучного каменю скульптури «Орфей» і «Муза Скульптури». У 2012 році Міжнародним благодійним громадським  фондом «Діалог культур – спільний світ» був встановлений пам’ятник першому космонавту Юрію Гагаріну (створений О. Леоновим у 2011 році) біля історичної будівлі першої штаб-квартири NASA в місті Х’юстоні. Пам’ятник першовідкривачу Антарктиди Ф. Ф. Беллінсгаузену (2016 р.) встановлено у столиці Уругваю – Монтевідео.

За період з 2005 до 2020 року відбулось понад 150 персональних виставок.  

Роботи Олексія Леонова знаходяться більш ніж у 55 містах світу, зокрема у: Чикаго, Нью-Йорку, Вашингтоні, Страсбурзі, Ле Бурже, Кельні, Берліні, Копенгагені, Іракліоні, Празі, Варні, Куала-Лумпурі, Монтевідео, Мумбаї, Калькутті, Пекіні, Астані, Улан-Баторі та ін.

Творчість Олексія Леонова покликана об’єднати людство ідеями устремління до вищих, суджених нам, людям, духовних світів. Адже тільки звертаючись до Духовного Водійства, людина пізнає свою істинну природу. І таке розширення свідомості можливе тільки завдяки відкритому серцю. Над цим завданням натхненно і безперестанно трудиться скульптор.

Скульптурні óбрази, створені автором, наповнені моральною чистотою та духовною досконалістю. Вони закликають глядачів замислитися про сенс життя та пошук істини. Це скульптури: «Ісус Христос», «Конфуцій», «Лао-Цзи», «Мойсей», «Будда», «Орфей», «Піфагор», «Сократ», «Платон», «Фідій» та багато інших. Одним із головних образів у творчості Олексія Леонова є образ Ісуса Христа.

«Образ Христа дуже близький мені, – я відтворюю його таким, яким ношу у своєму серці, – Учителя сповненого любові такої сили, яка проклала шлях усьому людству».

Мистецтво Леонова – унікальне й новаторське, воно виходить за рамки усталених стереотипів сучасного мистецтва. Воно є новим поступом у художньому осмисленні історії людства. Скульптор поглянув на буття з позиції космічного світорозуміння. За визначенням Гете, «мистецтво є посередником того, чого не можна висловити». Так, усі скульптури художника можна назвати енергетично-пластичною молитвою за Мир.

Важливе місце у творчості скульптора займають жіночі образи. Жіноча суть – захисниці, матері, натхненниці – розкрита у скульптурах Олексія Леонова багатогранно. «Цариця Небесна», «Покровителька світу», «Покрова», «Аспазія», «Валькірія», «Муза філософії», – яскраві тому приклади. Становище жінки в суспільстві – це становище світу в цілому. Звертаючись до космічних, божественних проявів, до міфічних образів і символів, як і до теми материнства й дитинства, скульптор відкриває світу ще одну істину: жіноче начало – джерело справжнього Божественного захисту, Світла Гармонії, Краси, Самовідданості, Радості й Турботи.

«Я завжди починаю роботу з любов’ю. Мені близький жіночий образ у своїй вищій іпостасі – Богородиця, Велика Матір Світу, Мадонна, як суть творчої сили людини. Ця сила жива як Земля, Вода, Повітря, Сонце. Вона проявлена у всьому».

Як єднальне начало у творчості Олексія Леонова представлені й дитячі образи – символ приходу у світ нової Людини, яка духовно еволюціонує. Важливою для художника є і тема єднання людини з природою та тваринами: «Ідилія», «Орфей». Скульптурна композиція “Ідилія” показує взаємозв’язок людини і представника тваринного світу. Відповідно до світогляду митця, природа закликає людину до сумірності та добротворення.

Ближче познайомитися із творами Олексія Леонова можна буде в художньому музеї (Лебедин, площа Волі, 17) з 28 вересня 2021 року.

Афіша виставки скульптури Олексія Леонова “Світочі людства” в Лебединському художньому музеї імені Б.К.Руднєва

Фото у публікації – із відкритих джерел

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут