Нещодавно сумська туристична агенція VseSvoe (VseSvoe@VseSvoeSumy) анонсувала новий туристичний маршрут до Урочища Бурлюк (територія колишнього хутора Семиротівка, Рябушківська с/р) на Лебединщині.
«На цей раз познайомимо Вас з селом Рябушки, що на Лебединщині. Неймовірні краєвиди цього місця надихали відомого за кордоном художника Давида Бурлюка – засновника футуризму та пропагандиста нового мистецтва. Дружба з Володимиром Маяковським, нерозуміння співвітчизників, імміграція, пів віку забуття – такий нелегкий шлях до визнання геніальності Бурлюка. Мало хто знає, що його картина «У церкві» встановила український рекорд на лондонських торгах будинку Sotheby’s, де була продана за 650 тисяч доларів. Зовсім скоро ми познайомимо Вас ближче з цією неординарною постаттю у нашому «Арт турі» до урочища Бурлюк. Хто знає, можливо це місце надихне на неймовірні сюжети і саме Ви станете новим генієм сучасності?», говориться в повідомленні туристичної агенції VseSvoe (VseSvoe@VseSvoeSumy).
Давид Бурлюк (9(21) липня) 1882 – 15 січня 1967) – відомий український і російський художник-футурист, теоретик мистецтва та поет, чия творчість визнана всім світом. Бурлюк стояв біля витоків нового мистецтва ХХ століття, ставши ідеологом та рушійною силою – футуризму. Його ім’я, очолюючи нове, незрозуміле, незбагненне, зухвале мистецтво футуризму, зламувало усталені горизонти, ставши синонімом величних перетворень, що відбувалися з мистецтвом.
Сьогодні, жодна історія не тільки української, а й світової культури ХХ століття не може бути написаною без вагомих посилань на роль творчості та організаційної активності Давида Бурлюка. Він став чи не вирішальною постаттю на багатьох важливих етапних поворотах.
При цьому, батьківщиною Давида Бурлюка є маленький хутір Семиротівка (неофіційна назва Урочище Бурлюк), поблизу села Рябушки. Тут Бурлюк жив до 11-річного віку. Саме в Семиротівці Давид Бурлюк написав свої перші роботи, що стали відправною точкою на творчому шляху основоположника футуризму. За його спогадами, в родовому гнізді Бурлюків – у Семиротівці, він виконав перший свій малюнок з натури – портрет своєї сестри Людмили.
Сьогодні Семиротівки вже не існує. Остання хата цього чималого хутора зникла, кажуть, року дев’яностого. У Семиротівщину, так і не підвели електрики, не було й інших цивілізаційних благ. Можливо, так радянська влада вiддячила селянам, які не схотіли вступати до колгоспу. Семиротівщина щезла з лиця землі. Лише залишки старого кладовища, фундамент, що заріс травою, та кущі хрону свідчать, що тут жили люди. Проте, тут народився славетний художник-футурист Бурлюк, чиїм ім’ям неофіційно сьогодні називають все Урочище.
Тож, «Арт-тур» до Урочища Бурлюк обіцяє стати цікавим і захоплюючим не лише шанувальникам творчості Давида Бурлюка, а й тим, хто цікавиться історією та унікальною природою нашого краю. Частіше подорожуйте Сумщиною і нехай ваші задуми та мрії обов’язково збуваються!
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ