Альбом «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads»

0
519

Лише 3 дні тому в Нацiональному музеї «Київська картинна галерея» було презентовано альбом «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads», а сьогодні він вже в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К. Руднєва.

В художньому музеї щиро радіють цьому виданню та дякують Музею української діаспори (м. Київ), Міжнародному благодійному фонду світових українців «Діаспора», а також Українському культурному фонду за справжній подарунок у вигляді 10 альбомів «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads». Адже до цього альбому увійшло одразу 12 робіт Катерини Кричевської-Росандіч із колекції Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва. Всього в музейній колекції знаходиться 14 живописних та графічних робіт мисткині.

Альбом підвів підсумки однойменного проєкту й став наймасштабнішим виданням, присвяченим 95-річчю мисткині й меценатці Катерині Кричевській-Росандіч. Підготовлений альбом колективом Музею української діаспори: упорядниця і наукова редакторка Оксана Підсуха, наукова редакторка Анна Лексіна.

До видання увійшов життєпис української й американської мисткині та широка ретроспектива її творчості. До альбому також увійшли близько 300 робіт й численні архівні світлини мисткині з колекцій провідних українських і закордонних музейних і приватних зібрань, а також документальні нариси про життя й творчість художниці авторства українських науковців і представників творчого оточення родини Кричевських, та вперше надруковані фрагменти особистого щоденника й нотатки мисткині.

В Лебединському художньому музеї також вітають всіх учасників проєкту «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads» та дякують авторському колективу за плідну співпрацю й професіоналізм у підготовці та виданні цього альбому. Будемо раді подальшому запрошенню до цікавих проєктів та співробітництву.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут