7 років без Леніна в Лебедині

0
893

Сьогодні мало хто пригадає, але саме 23 лютого 2014 року в Лебедині було демонтовано останній пам’ятник В.І. Леніну. Тож, сьогодні маленька річниця – рівно 7 років як місто живе без жодного пам’ятника «вождя світового пролетаріату».

Леніна прибрали по-тихому, за кілька днів після розстрілу Небесної Сотні на київському Майдані. Причому, зробили це самі ж представники місцевої організації КПУ. Пройшло все якось буденно, без мітингів та жодних акцій. О 13:00 до пам’ятника під’їхав кран, за кілька хвилин з’явився трактор, ще 10-15 хвилин пішло на кріплення, і вже о 14:00 – Ленін лежав у кузові причепа, а постамент залишився порожнім.

Через кілька днів лебединські студенти встановили на постаменті прапор України, а вже 23 серпня 2014 на тому місці було відкрито пам’ятний знак «Державні символи України».

І хоча пройшли лише 7 років, та сліди останнього погруддя В.І. Леніна в Лебедині встигли загубитися. Так і не відомо, де він сьогодні зберігається. Версій було кілька: починаючи від звалища, і закінчуючи гаражем невідомого місцевого активіста. Можливо, хтось береже його як сувенір, або в надії на повернення на колишнє місце. Причому, беручи до уваги результати останніх місцевих виборів, дивуватися тут немає чому.

Тож, якщо хтось може доповнити інформацію про «останню путь» або місце теперішнього перебування лебединського погруддя «вождя світового пролетаріату» – зробити це можна у коментарях та приватних повідомленнях на ФБ-сторінці «Лебединський художній музей». Також звертаємося до всіх, хто має фото тих подій, які відбувалися у Лебедині та селах району (з грудня 2013 по лютий 2014) – поділіться, будь-ласка, ними із Художнім музеєм. Зробити це також можна через ФБ-сторінку «Лебединський художній музей» або за адресою: м. Лебедин, площа Волі, 17 (до фото додайте назву, автора, учасників подій, що на ньому зображені). Фото будуть-використовуватися при підготовці публіцистичних матеріалів та виставкового проекту «Час плине, а пам’ять залишається…».

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут