22 травня – відкриття «Знаку Федору Кричевському»

0
819

22 травня 2021 року, в день народження нашого земляка – відомого живописця, педагога та одного із засновників Української Академії мистецтв – Федора Григоровича Кричевського (1879-1947), в Лебедині відбудеться відкриття однойменного пам’ятного знаку та презентація туристично-мистецької локації «Федорів ріг».

Заходи відбудуться недалеко від будинку, в якому народився Федір Кричевській, по вул. Миколаївській, 10. Початок об 11:00.

Виготовлений знак Федору Кричевському завдяки громадській ініціативі та благодійному проєкту по збору коштів. Підтримали проєкт 25 громадян, серед яких лебединці, сумчани, харків’яни та кияни. Зокрема, Андрій Гєльмінтінов, Костянтин Аленінський, Оксана Древаль, Олександр Бакликов, Олександр Андреєв, Юрій Вердибоженко, Наталія Логвиненко, Дмитро Маковецький, Олексій Волошин, Володимир Биков, Людмила Рубаненко, Леонід Рубаненко, Радислава Капніст, Валентина Знаменщикова, Софія Воронова, Володимир Медвідь, Світлана Циханська, Людмила Морозова, Ірина Тульчинська, Оксана Підсуха, Сергій Демченко, Ярина Багатиренко, Валерій Лихіцький, Микола Баштовий та Валерій Камчатний.

Організатори проєкту щиро дякують всім хто долучився та підтримав благодійний проєкт, а особливо автору ескізу та його безпосередньому виконавцю – Сергію Букаті (засновник сімейного підприємства «Бук»); та Леоніду Моісеєнку за надані пиломатеріали (дуб).

В програмі заходу:

  • відкриття знаку Федору Кричевському (ріг вулиць Миколаївської та Лермонтова);
  • відкриття пам`ятної дошки на будинку Федора Кричевського (вул. Миколаївська, 10);
  • презентація туристично-мистецької локації «Федорів Ріг», тематична екскурсія.

Перспективна туристично-мистецька локація «ФЕДОРІВ РІГ» включає в себе 5 складових: Свято-Миколаївську церкву (побудова на початку  ХХ століття поруч і замість старої козацької церкви), будинок Михайла Петренка, будинок Кричевських, де у 1879 році народився Федір Кричевський, будинок друкарні Содовникова, та власне – пам’ятний знак Федору Кричевському й  територію  рекреації.

Встановлення знаку Федору Кричевському доповнить комплекс цікавих для туриста місць, об’єднаних спільним контекстом, спільною  історією та однією епохою. Поодинці ці місця не можуть конкурувати з провідними  туристичними  магнітами міста, але у комплексі локація «Федорів Ріг»  увійде  у Топ-5 туристичних локацій Лебедина і стане додатково цікавою туристам, гостям міста, громадським і культурним діячам, дослідникам і художникам. Також локація покликана виконувати культурно-просвітницьку і мистецьку функцію, бути майданчиком для пленерів, різних видів творчості та культурних подій, для проведення  мистецьких заходів художнього музею і школи мистецтв, спільних проєктів з обласними організаціями.

Федорів Ріг: Федорів – від імені Федора Кричевського, Ріг – перетин вулиць, який склався ще у ХІХ столітті. 

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут