Фотоархів: хор токарівської громади євангельських християн-баптистів

0
771

На архівній світлині 1924 року – хор токарівської громади євангельських християн-баптистів, створеної відомим діячем євангельсько-баптистського руху Іваном Савенком (на фото: третій ліворуч, у другому ряду). Окрім хору (36 чоловік) громада баптистів в селі Токарі мала й струнний оркестр (24 чоловіки). Звісно, ні хору, ні струнного оркестру в Токарях більше не має, проте, до наших днів зберіглася будівля (на задньому фоні), сьогодні в ній проживають нащадки Івана Савенка.

Токарівська громада євангельських християн-баптистів відома ще й як останній пристанок авторитетного релігійного діяча євангельсько-баптистського руху Російської імперії та Болгарії, письменника, богослова і публіциста – Івана Веніаміновича Карґеля (22.02(06.03).1849 – 23.11.1937), який у 1929—1936 рр. продовжував у Токарях свою євангельсько-проповідницьку діяльність.

Богословські праці Івана Карґеля присвячені питанням вчення про гріх, виправдання та посвяту Святому Духу, другому пришестю Ісуса Христа. Провідний радянсько-російський релігіє-знавець, доктор філософських наук Л.Мітрохін охарактеризував Карґеля як «найбільшого теолога» у російському євангельсько-баптистському русі. Серед його відомих робіт — «Христос — освещение наше», «В каком ты отношении к Духу Святому?» (1912), «Се гряду скоро» (1916), «Толкование на Послание к Римлянам» (1936).

В 2017 році, рішенням Лебединської міської ради Івану Веніаміновичу Карґелю було присвоєне звання «Почесний громадянин м. Лебедина» (посмертно).

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Войти с помощью: 
Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут