Новий подарунок художньому музею від Івана Лозового

0
885

На початку 2020 року ми вже писали про меценатський подарунок художньому музею від керівника благодійного фонду І.Г.Лозового – Івана Івановича Лозового. Тоді музей отримав 6 нових різних рам для оформлення графіки Василя Григоровича Кричевського (1873-1952)… Та, на щастя для художнього музею, акція не стала разовою, і нещодавно музей отримав ще 9 подібних рам для оформлення художніх та графічних творів.

Виготовлені рами із твердих порід дерева (дуб, ясень), в стилі українського модерну початку ХХ століття. В нові рами вже оформлені інші твори Василя Григоровича Кричевського, що знаходяться в Меморіальному залі родини Кричевських. Побачити подарунок, а також познайомитися з експозицією залу Кричевських можуть всі відвідувачі Лебединського художнього музею.

Меморіальний зал родини Кричевських (до заміни рам)

Цінність для музею такого подарунка обумовлюється й тим, що рами для картин – це не просто «одяг», вони є продовженням твору мистецтва. І цю досконалість завжди шанують найвідоміші митці України та світу, серед яких звісно був, і Василь Кричевський, який часто навіть робив дизайн рам для своїх картин.

Меморіальний зал родини Кричевських (після заміни рам)

Щодо дизайну подарованих рам, то вони були виготовлені знаним лебединським майстром – засновником сімейного підприємства «БУК» Сергієм Букатою, чиї роботи, зокрема, внутрішні вхідні двері, головна афіша – є окрасою художнього музею.

Вже традиційно, подарунок Іван Лозовий зробив без зайвої помпи та промов. Цього разу, навіть без особистої участі. Тож, в Лебединському міському художньому музеї ще чекають на зустріч з Іваном Івановичем, щоб особисто висловити йому вдячність за щедрість та підтримку. Також, в пам’ять про цю подію, в «Книзі меценатів» Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва, залишився відповідний запис.

Такі подарунки дуже важливі для художнього музею, адже вони ще раз підтверджують, що традиції меценатства продовжують жити в нашому місті. В художньому музеї щиро дякують Івану Лозовому за цінний подарунок та сподіваються, що цей приклад надихне інших бізнесменів та меценатів на такі ж шляхетні вчинки.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Войти с помощью: 
Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут