Лебедин на полотні: Вознесенський храм

0
715

«Вознесенський храм у Лебедині» – єдина робота знаного українського художника Олександра Дубровського у лебединському художньому музеї.

Дубровський Олександр Олексійович (нар. 10.06.1949) – член Національної Спілки художників України, учасник республіканських, всесоюзних та міжнародних виставок. Художні твори автора експонуються та зберігаються в музеях та приватних колекціях України, Англії, Алжиру, Єгипту, Японії та ін.

Працює Дубровський в галузі станкового і монументального живопису. Є автором жанрових картин біблійного змісту та мозаїчних панно в церквах і монастирях. Цікаві також його пейзажні композиції, що позначені стилістичними рисами декоративного пленеризму, яскравістю і звучністю колористичної гами з відчутним впливом імпресіонізму, зокрема, круглястого, щільного мазка чи вібруючої фактури картини. Серед них, і «Вознесенський храм у Лебедині», написаний під час пленеру у 2007 році.

При першому погляді на картину, вражає сама побудова композиції. Зелений килим із трави та квітів огортає будівлю церкви, яка мов жива істота виростає між дерев на очах глядача, наче дивна рослина чи дивовижна квітка величезних розмірів. Велич споруди підкреслюється кольоровими контрастами. Завдяки цьому, створюється світле і радісне відчуття.

Дубровський, наче милується цим куточком Лебедина. Художник не прописує кожну деталь. Мазки його пензля вражають особливим об’ємом і глибиною. Трава і дерева вдалині зливаються в якесь море. Майстерні переходи кольору дозволяють глядачам відчути особливу чарівність природи.

Художнику вдалося створити максимально живий пейзаж. Здається, ще мить, і ми почуємо спів птахів чи відчуємо легкий подув вітру.

Пейзаж «Вознесенський храм у Лебедині» (70 х 70 см) був подарований музею автором у 2007 році.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Войти с помощью: 
Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут