Іван Лозовий зробив музею подарунок

0
2903

Сьогодні Лебединський міський художній музей імені Б.К.Руднєва отримав приємний подарунок. Одразу 6 дерев’яних різних рам, для оформлення графіки Василя Григоровича Кричевського (1873-1952), передав музею керівник благодійного фонду І.Г.Лозового – Іван Іванович Лозовий.

Оригінальні рами із ясеня, виконані в стилі українського модерну кінця ХІХ – початку ХХ століття, стали справжнім подарунком та вдачею для художнього музею. Адже рами для картин – це не просто «одяг», вони є продовженням твору мистецтва. І цю досконалість шанують упродовж багатьох десятиліть найвідоміші митці України та світу, серед яких був і Василь Григорович Кричевський, який часто робив ескізи рам для своїх картин.

Щодо «ескізу» подарованих рам, то вони були виготовлені лебединським майстром – засновником сімейного підприємства «БУК» Сергієм Букатою, чиї роботи, такі як музейні двері чи головна афіша – є окрасою художнього музею.

Слід також відзначити, що подарунок Іван Лозовий зробив без зайвої помпи, гостей чи промов, як часто заведено в Україні. Замість цього, Іван Іванович пройшовся музеєм, познайомився з експозицією, поцікавився творчими планами та передав подарунок. В пам’ять про цю подію, залишився запис в «Книзі меценатів» Лебединського міського художнього музею імені Б.К. Руднєва.

В нові рами вже оформлені твори Василя Григоровича Кричевського, що знаходяться в Меморіальному залі родини Кричевських. Побачити подарунок, а також познайомитися з експозицією залу Кричевських можуть тепер всі відвідувачі Лебединського художнього музею.

Такі подарунки дуже важливі для художнього музею, адже вони ще раз підтверджують, що традиції меценатства продовжують жити в нашому місті. І не лише музейники, мистецтвознавці чи історики, а й благодійники та бізнесмени працюють над збереженням культурної та мистецької спадщини Лебедина.

В художньому музеї щиро дякують Івану Лозовому за цінний подарунок та сподіваються, що приклад Івана Івановича надихне інших бізнесменів та меценатів на такі шляхетні вчинки.

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Войти с помощью: 
Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут