В рамках міжнародного мail-art проєкту «Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk», до Лебединського художнього музею прибули роботи канадського художника мail-art – Carl Baker (Peterborough, Ontario, Canada)
Carl Baker – відомий канадський художник мail-art, що створює свої роботи, як у традиційній, так і в цифровій техніці. Наприклад, ми отримали половину робіт художника, створених у традиційній техніці (акварель, гуаш, туш), а половину, виконаних за допомогою цифрових форм дизайну (тому це можна вважати електронними зображеннями). Та все ж багато робіт, як повідомляє сам Карл Бейкер, він ще виготовляє у звичній техніці та відправляє традиційною поштою.
– Більшість робіт, ще надходять звичайною поштою, пише Carl Baker, – і ми, безумовно, заохочуємо «традиційне» мистецтво пошти. Проте ми не маємо упередженості проти електронного спілкування та жанрів цифрового мистецтва. Багато художників мail–art, експериментують і пишуть про методи обміну, які вони називають E-Mail Art і Digital Mail Art.

Що особливо спантеличує, коли справа доходить до цієї теми, так це заяви щодо смерті мейл-арту через Інтернет та цифрові технології. Проте, багато художників впевнені, що Інтернет стимулює відродження мейл-арту. Художники традиційної пошти – наприклад, ветерани, як-от Carl Baker – вміло пристосувалися до одночасного функціонування в обох світах. Тож, мистецтво мail-art продовжує своє існування.

Нагадаємо, арт-проєкт до 140-річчя Давида Бурлюка (1882-1967) реалізується Лебединським художнім музеєм спільно з Сумською мережею арт-локацій. Триватиме він до 01 липня 2022 року, й завершиться виставкою мейл-арту у залах Лебединського художнього музею.


Умови участі у проєкті прості: відправити звичайною поштою творчі конверти, авторські листівки, невеличкі малюнки на вказану нижче адресу. Формат вільний. Адреса Лебединського міського художнього музею імені Б.К.Руднєва: площа Волі, 17, м. Лебедин, Сумська обл., Україна, 42200 (Lebedyn Art Museum, postcode 42200, 17 Volia square, Lebedyn, Sumy region, Ukraine).
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ