Сьогодні, до 128-річчя від дня народження відомого українського співака Івана Стешенка, у Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва представили його портрет. Портрет, що написаний у минулому році, передала у дар музею молода українська художниця Олена Маркович. Це репліка відомого «Портрету Івана Стешенка», виконаного у 1930-му році ще одним відомим нашим земляком – Давидом Бурлюком.
Де і коли зустрілися два лебединські генії невідомо, але «Портрет Івана Стешенка» був написаний у Філадельфї (США) в 1930 році, в наступному році оперний співак остаточно вирішив повернутся на рідну Україну.
ван Стешенко – український співак (бас-кантанте). Народився 21 січня 1894 року у Лебедині. Родина Стешенків була заможною: батько – купець, мав дві крамниці, прекрасний будинок по вулиці Петропавлівській, 24 (зберігся). Батько співака також мав гарний бас-профундо, мати – Ганна Федорівна теж співала; мали голоси обидва сини: Іван і молодший Павло (працював потім у Харківському оперному театрі). З шести років Іван пастушив і співав у церковному хорі лебединського Успенського собору та Вознесенської церкви, де регентом хору був Олександр Пінчук (пізніше – наставник Бориса Гмирі). На його чистий, кришталевий дискант звернув увагу і граф Василь Капніст, нащадок гетьмана Павла Полуботка, який запросив хлопчика бути солістом церковного хору с. Михайлівка, поблизу Лебедина (де знаходився маєток графа Капніста).
Весь репертуар Стешенко співав мовами оригіналу: оперний – 8, а концертний – 11 мовами, з обовязковим виконанням хоча б однієї пісні українською мовою. У лютому-березні 1928 року в США та Канаді, за програмою «Пісні усіх народів» (ювілейні вечори на честь Т. Шевченка), Іван Стешенко виступав разом із Соломією Крушельницькою.
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ