Статистика mail-art проєкту “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk”

0
249

Поступово, наближається до своєї кульмінації mail-art проєкт “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk”, що присвячений 140-річчю відомого художника-футуриста, теоретика мистецтва та поета Давида Давидовича Бурлюка (9 (21) липня) 1882 – 15 січня 1967). Тож, саме час поговорити про його статистику.

Mailart ― вид образотворчого мистецтва, що застосовує поштові марки та інші поштові матеріали, як образотворчий засіб. З’явився mail-art у США наприкінці 1950-х – поч. 1960-х років. В Європі mail-art отримав поширення в 1970-х роках, в Україні – з 2014 року.

Проєкт “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk” був ініційований з метою відродити мистецьку переписку, яку вів Давид Бурлюк з усім світом, де його адресатами були художники, діячі культури та мистецтва. Реалізується проєкт Лебединським художнім музеєм спільно з Сумською мережею арт-локацій (куратор – художник Костянтин Аленінський), за підтримки партнерів – письменника, журналіста та історика мистецтва Євгена Деменка (Прага, Чехія) та засновника українського музею mail-art Любомира Тимківа (Львів, Україна).

Не дивлячись на військовий стан та агресивну війну, яку веде рф проти України, проєкт не тільки не був скасовановий, а й отримав широку підтримку в усьому світі. Так, за січень-червень 2022 року, коли тривав збір робіт, учасниками проєкту стали 100 сучасних художників із 30 країн світу. Загалом, вони надіслали до Лебединського художнього музею 109 творчих пакетів, у яких були 184 роботи, виконані у різній техніці та в різних жанрах мистецтва (живопис, графіка, прикладне мистецтво). Із них – 120, увійшли до експозиції Міжнародної mailart виставки Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk” у Лебединському художньому музеї.

Неймовірно, але серед учасників проєкту – сам Давид Бурлюк (1882-1967). Так, в експозиції виставки знаходяться дві поштові листівки, відправлені у 1961 році Давидом Бурлюком чеському художнику Вацлаву Фіалі (чоловік молодшої сестри Давида Бурлюка – Маріанни). Листівки до музею, в рамках проєкту, надіслав Євген Деменок.

Разом із Бурлюком, серед учасників проєкту художники із США (19), Італії (18), України (12), Португалії (5), Румунії (5), Туреччини (5), Канади (4), Іспанії (4), Японії (3), Бельгії (3), Аргентини (2), Франції (2), Німеччини (2), Великобританії (2), Естонії (2), Угорщини (2), а також із Сінгапуру (1), Уругваю (1), Австрії (1), Хорватії (1), Чехії (1), Білорусі (1), Греції (1), Словаччини (1), Польщі (1), Швеції (1) та інших країн.

Сьогодні, трансконтинентальна слава Давида Бурлюка, схоже, переживає новий етап. Точніше, приймає певні форми, цілком завершені «з погляду вічності». Тож, є надія, що ім’я Давида Бурлюка, яке в усьому світі вже давно перетворилося у мистецький бренд, отримає на його батьківщині поштовх для нових досліджень, праць і  книг, що заповнять існуючі прогалини  й  дозволять якщо не по-новому поглянути на могутню, у всіх смислах цього слова, постать Давида Бурлюка, то побачити її на весь зріст. Слід акцентувати увагу, що важливу роль в ідеях і мистецтві Давида Бурлюка відіграло саме його коріння, яке і визначило всепоглинаюче почуття корінного зв’язку із своєю землею і предками, що вилилось у культ природи, свободи творчості й щирої людяності.

Світ єднається з Україною, і Міжнародний виставковий mail-art проєкт Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk” – ще один тому доказ!

Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут