Лебединському художньому музею – 105 років

0
367

20 листопада 2023 року Лебединському міському художньому музею імені Б.К.Руднєва виповнюється 105 років. Ще за 10 днів буде рівно рік, як я знаходжуся у Збройних Силах України, де разом із тисячами українських патріотів боронимо нашу державу від агресії рф, і звісно, захищаємо – наш Лебединський художній музей.

За 105 років історії музею, були й інші важкі часи, коли здавалося, що художній музей дивом вцілів. Це, і революційні події 1918-1919 років, і окупація в роки Другої Світової війни, коли музей оберігав і захищав його перший директор – Борис Руднєв (1879-1944). За ним цю шляхетну справу продовжили наступні директори, які пройшли війну, і добре знали ціну мирного життя. Серед них: Михайло Шевченко (1918-1990), і Дмитро Ледньов (1922 – 2009).
 
І, сьогодні, не дивлячись на нові часи випробувань, що знову випали на долю нашого музею, приємно відчувати себе в товаристві тих, хто 80 чи 100 років тому вболівав та боровся за музей. І якщо перші дні агресії рф доводилося захищати музей лише ломакою, ночуючи у його залах, то останній рік це вже доводиться робити зі зброєю.
 
Хай, 105 років – це не кругла дата, але хочеться вірити, що цей день стане знаковою подією для музейників не лише Лебедина, а й всієї області. Адже 20 листопада 1918 року було покладено початок науковій, просвітницькій та суспільній діяльності установи, яка нині є добре відомою в області та в Україні, дослідницьким і креативним центром, що об’єднує навколо себе широке коло музейників, митців та діячів креативного сектору.
 
День заснування музею також гарна нагода згадати про музей і тим, хто колись виставлявся в його стінах чи має такий намір, тим хто присвячує своє життя мистецтву, хто малює, пише, ліпить, вишиває чи майструє, або просто вболіває за розвиток міста, частиною якого є Лебединський художній музей – духовна скарбниця, що зберігає безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтва.
 
Тож, сьогодні радію разом з усіма, хто протягом довгої історії художнього музею вболівав за його збереження та не дивлячись на жодні труднощі, піклувався про музей, дбав про збереження і примноження його колекції, беріг історичну пам’ять нашого міста, Слобожанського краю та України!
 
Зі 105-річницею створення художнього музею!
 
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут