Виставку mail-art “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk” презентовано в Лебединському художньо музеї

0
306

21 липня 2022 року у день 140-річного ювілею відомого українсько-американського художника-футуриста та одного із головних діячів українського авангарду Давида Бурлюка (1882–1967), в Лебединському міському художньому музеї імені Б.К.Руднєва представили Міжнародну виставку mail-art “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk”.

Mail–art ― вид образотворчого мистецтва, що застосовує поштові матеріали (марки, конверти, листівки), як засіб візуалізації творчості. З’явився mail-art у США наприкінці 1960-х років. В Європі та світі mail-art отримав поширення в 1970-х роках, в Україні – з 2014 року.

Міжнародна виставка mail-art стала продовженням проєкту “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk”, що ініційований на початку січня 2022 року Лебединським художнім музеєм спільно з Сумською мережею арт-локацій (куратор – художник Костянтин Аленінський), й має на меті – відродити мистецьку переписку, яку вів Давид Бурлюк з усім світом, де його адресатами були художники, діячі культури та мистецтва. Реалізується проєкт за підтримки партнерів – письменника, журналіста та історика мистецтва Євгена Деменка (Прага, Чехія) та засновника українського музею mail-art Любомира Тимківа (Львів, Україна).
 
Це перша міжнародна виставка в історії Лебединського художнього музею та перша виставка mail-art на Сумщині. Її особливість ще в тому, що відкривається вона під час війни, ставши тією краплею позитиву в цей бурхливий, по-справжньому «бурлючий» рік. Організатори також висловили сподівання, що виставка додасть гостям виставки того оптимізму, з яким сам Бурлюк йшов по життю, знаходячи місце для творчості, навіть під Першої й Другої світової війни та революції.
 
Ще одним сюрпризом виставки стала участь, хоча і опосередковано, але самого Давида Бурлюка. Так, в експозиції виставки знаходяться дві поштові листівки, відправлені у 1961 році Давидом Бурлюком чеському художнику Вацлаву Фіалі (чоловік молодшої сестри Давида Бурлюка – Маріанни). Листівки до музею, в рамках проєкту, надіслав Євген Деменок.
 
Загалом, учасниками Міжнародного виставкового mail-art проєкту “Futurism: 140-th Anniversary of the Artist David Burliuk” стали 100 сучасних художників із 64 міст та 30 країни світу. Вони надіслали до Лебединського художнього музею 109 творчих пакетів, у яких були 184 роботи, виконані у різній техніці та в різних жанрах мистецтва.
Зокрема, на виставці представлені роботи художників із: США (19), Італії (18), України (12), Португалії (5), Румунії (5), Туреччини (5), Канади (4), Іспанії (4), Японії (3), Бельгії (3), Аргентини (2), Франції (2), Німеччини (2), Великобританії (2), Естонії (2), Угорщини (2), а також із Сінгапуру (1), Уругваю (1), Австрії (1), Хорватії (1), Чехії (1), Білорусі (1), Греції (1), Словаччини (1), Польщі (1), Швеції (1) та інших країн.
 
Із надісланих 184 робіт, 100 – увійшли до експозиції виставки.
 
Андрій Гєльмінтінов, директор ЛМХМ
 
Відео – Сергій Усенко
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть ваш коментар!
Будь ласка, введіть ваше ім'я тут